• Hem
  • Kontakta oss

KONTAKTA OSS

STOCKHOLM Huvudkontor
Post- och besöksadress
AB Philea
Svartensgatan 6
SE-116 20 Stockholm
Öppettider
Måndag–fredag 10:00-17:00
Telefon
08-640 09 78
Internet
www.philea.se



E-post
Bud:
bids@philea.se
Fotokopior, scans:
scans@philea.se
Inlämningar:
consignments@philea.se
Betalningar, fakturor:
payments@philea.se
Leveranser:
deliveries@philea.se
Filatelifrågor:
philately@philea.se
Övriga auktionsfrågor:
auction@philea.se
Numismatiska frågor:
coins@philea.se
Kundtjänst, övrigt:
customerservice@philea.se
Göteborg Klas Norlén
Post- och besöksadress
Klas Norlén
Prinsgatan 12, 3 tr
SE-413 05 Göteborg
Öppettider
Måndagar och onsdagar 12:00-18:00, fredagar 10:00-16:00, eller efter överenskommelse per telefon
Telefon
070-20 35 691
E-post
klas@philea.se
Skåne/København Magnus Adler
Post- och besöksadress
Gyllerogatan 1
SE-233 51 Svedala
Öppettider
Efter överenskommelse per telefon
Telefon
072-208 42 78
E-post
magnus.adler@philea.se
Uppsala Petri Huovinen
Post- och besöksadress
Väderkvarnsgatan 35
SE-753 26 Uppsala
Öppettider
Måndagar och torsdagar 11:00-17:00
Telefon
018-10 12 65
E-post
petri@philea.se
Kalmar Tomas Karlsson
Post- och besöksadress
Polhemsgatan 1
SE-392 39 Kalmar
Öppettider
Efter överenskommelse per telefon
Telefon
0480-150 90
E-post
tomas@philea.se
Skara Olga Konovalova
Dalarna Dan Hörnell
Telefon
070-444 23 96
E-post
dan@philea.se
Umeå Krister Jakobsson
Post- och besöksadress
Karlsgårdsvägen 22
SE-922 32 Vindeln
Öppettider
Efter överenskommelse per telefon
Telefon
070-626 13 80
E-post
krister.jakobsson@philea.se
Örnsköldsvik/Husum Mattias Nilsson
Helsinki Jussi Paananen
Post- och besöksadress
Asemamiehenkatu 4
FI-00520 Helsinki
Finland
Öppettider
Onsdagar 13:00-19:00 eller efter överenskommelse per telefon
Telefon
INT+358-40-570 61 95
E-post
juho.paananen@elisanet.fi