11281 objekt hittade, visar sidan 98 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 1970 Switzerland Used 1867–1924. All different, e.g. Mi 36, 56, 59B, 62, 64, 68, 73, 77, 100, 108, 127, and 135. Mostly good quality Mi € 517 (34) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1971 Switzerland Used 1867–1928. All different, e.g. Mi 56, 62, 64, 68, 73, 77, 100, 108, 127, 143-44, and 191x. Mostly good quality Mi € 521 (33) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1972 Switzerland Used 1867–1938. All different, e.g. Mi 62, 64, 73, 100, 108, 127, 309, 324, and 330v. Mostly good quality Mi € 535 (36) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1973 Switzerland Used 1924–49. All different, e.g. Mi 324, 330v, 362, 394, 434, and 528. Mostly good quality Mi € 518 (42) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1974 Switzerland Used 1924–50. All different, e.g. Mi 324, 330v, 362, 394, 474, 548-49, and 553. Mostly good quality Mi € 539 (42) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1975 Switzerland Used 1924–50. All different, e.g. Mi 324, 330v, 362, 394, 474, 548-49, and 553. Mostly good quality Mi € 519 (40) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1976 Switzerland Used 1946–61. All different, e.g. Mi 474, 548-49, 553-54, 564-65, and 630-31. Mostly good quality Mi € 480 (45) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1977 Switzerland Used 1854–1882. All different, e.g. Mi 13-17 II, 25, 31, 35, and 47-48. Mostly good quality Mi € 505 (11) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1978 Switzerland Used 1854–1900. All different, e.g. Mi 13-17 II, 31, 56, 59B, 62, 64, 68, and 73. Mostly good quality Mi € 501 (18) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1979 Switzerland Used 1882–1924. All different, e.g. Mi 62, 64, 68, 73, 91, 100, 108, 127, 180, 182, and 184. Mostly good quality Mi € 523 (29) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1980 Switzerland Used 1900–21. All different, e.g. Mi 73, 91, 100, 108, 127, 133-35, 143-44, 149-51, 153-55, and 174. Mostly good quality Mi € 533 (21) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1981 Switzerland Used 1908–30. All different, e.g. Mi 108, 127, 178, 188, 189-90x, 212, and 228. Mostly good quality Mi € 507 (21) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1982 Switzerland Used 1928–38. All different, e.g. Mi 233x, 249, 258, 292-93, 296, 309-10, 324, and 330v. Mostly good quality Mi € 510 (24) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1983 Switzerland ostämplad 1862–1931. All different, e.g. Mi 20 ostämplad utan gummi, 28, 57, 60-61, 69, and 106. Mostly good quality Mi € 482 (14) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 1984 Switzerland postfrisk 1925–60. All different, e.g. Mi 368, 435, 470, 518, 558-59, and 681-82. Mostly good quality Mi € 495 (36) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
1985K Switzerland postfrisk 1936–74. Souvenir sheets. All different, e.g. Mi BL 2, 9, 15, 17, 18, and 22. Good quality Mi € 333 (6) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
1986P Switzerland Used lot 1851–1947 on visir leaves. Includes two copies Rayon I (Mi 9 II), 39, 234 X, nice telegraph stamps, local revenues from Bern and Vaduz, and a lot more. Mostly good quality (74) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 400
Köp 1987A Switzerland postfrisk/ostämplad/stämplad. Collection mostly 1945–80 in Kabe album incl some older Helvetia and international issues 1922–70s, some Official stamps etc. (800) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/ostämplad/stämplad 400
1988A Switzerland postfrisk/ostämplad/stämplad accumulation 1870–1980 in visir album. A substantial part of the material consists of Pro Patria and Pro Juventute issues from the 1920s and later. Mostly good quality (>1000) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/ostämplad/stämplad 400 400
Köp 1989A Switzerland Used. Album with blocks of four 1900–1970s, some better. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300