11328 objekt hittade, visar sidan 97 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

4952 Överflyttad till kommande auktion
4953RB ALL WORLD EAST ASIA postfrisk/ostämplad/stämplad accumulation modern in box. China, Japan and Korea. single stamps, sets, mini sheets, covers etc. Not explored. Mostly fine quality (100s) (Utrop ca €47 / $52) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
4954 Överflyttad till kommande auktion
4955L ALL WORLD LATIN AMERICA postfrisk/ostämplad/stämplad accumulation 1890- in removal box. 11 albums/stockbooks with stamps from almost all countries in Central and South America. Mixed quality Approx. 10 kg. (1000s) (Utrop ca €93 / $100) postfrisk/ostämplad/stämplad 1000 1000
4956P ALL WORLD LATIN AMERICA ostämplad/stämplad. Guatemala, Honduras, Salvador, Paraguay, Argentina. Collectiins classic on 50 old album leaves. Majority Guatemala. (Utrop ca €47 / $52) ostämplad/stämplad 500 500
4957 Överflyttad till kommande auktion
4958K ALL WORLD OCEANIA Postcards. Australia and New Zealand turn of the Century postcards - in total 10 pcs from Australia (incl. states) and 16 from New Zealand. Most are sent to Netherlands, incl. a couple with postage due markings. Interesting group, please inspect! (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 300
4959 Överflyttad till kommande auktion
4960 Överflyttad till kommande auktion
4961P Slania Michel "CZ.SLANIA 65 1921-22.10-1986" etc. + Original sign "Sweden Master Engraver Czeslaw Slania Present For Autographs" + photo + "CLOSE-UP" volume 13, Nos 3-4. Please see scans at www.philea.se. (Utrop ca €19 / $21) 200 200
Klicka för foto 4962P Slania Michel ostämplad utan gummi, "Grunwald" in greyish-brown. Signed "Jan Matejko pinx." and "Slania sc.", 387/500. In an elegant passepartout. (Utrop ca €190 / $210) ostämplad utan gummi 2000 2900
4963 Överflyttad till kommande auktion
4964 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 4965P Slania France Michel ostämplad utan gummi, Napoleon on horseback. Steel engraving (plate 120 x 95 mm) in black after P. Michalowski. (Utrop ca €19 / $21) ostämplad utan gummi 200 200
Köp Klicka för foto 4966 Slania Great Britain Michel ostämplad utan gummi, Queen Elizabeth II (1985). Steel engraving in greyish-green, signed "Slania". Imperforated. (Utrop ca €140 / $160) ostämplad utan gummi 1500
4967 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 4968 Slania Sweden F 2329 ostämplad utan gummi, 2002 Royal castles (Stockholm) 5 kr. Cylinder-proof in violet of centre piece. Joint issue Sweden–Thailand. (Utrop ca €75 / $83) ostämplad utan gummi 800 800
4969EB Thematics Aeroplanes. postfrisk/ostämplad/stämplad collection/accumulation 1900s on visir leaves. 130 Visir leaves with stamps from all over the world. A comprehensive material with high value and a number seldom seen issues. Please inspect! Mostly good quality (1000s) (Utrop ca €140 / $160) postfrisk/ostämplad/stämplad 1500 3100
4970L Thematics Animals. postfrisk. 10 special albums World Wild Life Fund. Approx. 12 kg. (Utrop ca €93 / $100) postfrisk 1000 1000
4971MD Thematics Animals. Covers. Around 500 covers 1950ies - 80ies. (Utrop ca €56 / $63) på brev 600 600