3737 objekt hittade, visar sidan 85 av 187

Restförsäljning Auktion 373

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 1711 Denmark Facit 12v5 or Scott 12 or AFA 12 used, 1865 Large oval type 3 Skill lilac imperf. (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500 500
Klicka för foto 1712 Denmark Facit 14 or Scott 14 or AFA 14 used, 1868 Large Oval Type 8 skill grey-brown, perf 13 × 12½. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 400
Köp Klicka för foto 1713 Denmark Facit 14 or Scott 14 or AFA 14 used, 1868 Large Oval Type 8 skill grey-brown, perf 13 × 12½. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1714 Denmark Facit 15 or Scott 15 or AFA 15 used, 1868 Large Oval Type 16 skill greenish dark grey. F 1600 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Klicka för foto 1715 Denmark Facit 15v3 or Scott 15a or AFA 15 used, 1869 Large Oval Type 16 skill brown, imperf. (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500 850
Köp Klicka för foto 1716 Denmark Facit 24 or Scott 20 or AFA 20 used, 1870 Bi-coloured type perf 14 x 13½ 16 skill green and grey. F 1600 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
1717 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 1718K Denmark Facit 43, 44 cover, 25+50 øre on beautiful registered cover sent from HOLBÆK 13.11.25 to Austria. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 310
1719 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 1720 Denmark Facit 120+121 used, 1912 GPO Copenhagen 5 kr brown-red, watermark crown and cross. Fair centering. F 2800 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
1721 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 1722 Denmark Facit 120-21 used, 1912–15. Both 5 kr Post office. F 2800 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400 650
Köp Klicka för foto 1723 Denmark Facit 199-200 or Scott B1-2 or AFA 120-21 used, 1921 Surcharge. Red Cross Stamps SET (2). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
1724 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 1725 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
1726 Överflyttad till kommande auktion
1727 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 1728 Denmark Facit Official Tj1 or AFA 1 used, 1871 Skilling values 2 sk blue, perf 14 × 13½. F 1300 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1729 Denmark Facit Postage due L1-25 used, 1921–25 Postage Due SETS (25). F 2065 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Klicka för foto 1730 Denmark Facit Postage due L10-25 or AFA 9-24 postfrisk, 1922 Numeral Type, solid background SET (16). F 3800 (Utrop ca €56 / $62) postfrisk 600 600