13156 objekt hittade, visar sidan 81 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 1637 France ostämplad 1876–1921. All different, e.g. Mi 58 I ostämplad utan gummi, 73a, 91, 97-98, 102, 105 ostämplad utan gummi, 126, 139, and 143. Mostly good quality Mi € 512 (19) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Klicka för foto 1638 France ostämplad 1914–36. All different, e.g. Mi 126, 128-29, 131, 150, 143, 166, 172, 176, 181, and 308. Mostly good quality Mi € 527 (26) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400 400
Köp Klicka för foto 1639 France ostämplad 1914–36. All different, e.g. Mi 143, 229, 248, 262, 279, 281, and 304. Mostly good quality Mi € 526 (23) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 1640 France ostämplad 1918–64. All different, e.g. Mi 136 (short perf), 333, 495, 589-93, 782, souvenir sheet 4, 1015-20, 1094-99, 1120, and 1480Zf. Mostly good quality Mi € 535 (43) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 1641 France postfrisk 1906–45. All different, e.g. Mi 96, 122, 194-95, 339, 412, 449, and 589-93. Mostly good quality Mi € 504 (37) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 1642 France Used 1849–1862. All different, e.g. Mi 3-4, 9-11, 16, 18, and 23. Mostly good quality Mi € 517 (13) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1643 France Used 1849–1862. All different, e.g. Mi 3-4, 9-11, 16, 18, 23, and 25. Mostly good quality Mi € 508 (14) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1644 France Used 1853–1862. All different, e.g. Mi 10-11, 16, 23, 25-26, and 31. Mostly good quality Mi € 504 (16) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1645 France Used 1853–1870. All different, e.g. Mi 10, 16, 25-26, 31, 33, and 40. Mostly good quality Mi € 520 (18) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1646 France ostämplad 1862–1951. All different, e.g. Mi 25ostämplad utan gummi, 119a, 122v, 126, 143, 172, 234, 442, and Postage due 12. Mostly good quality Mi € 481 (33) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 1647 France Used 1849–1862. All different, e.g. Mi 3-4, 10-11, 16, 18, 23, and 25. Mostly good quality Mi € 508 (14) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1648 France Used 1849–1871. All different, e.g. Mi 3-4, 10, 16, 18, 23, 25-26, and 31. Mostly fine quality Mi € 510 (22) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 1649 France Used 1871–1938. All different, e.g. Mi 47, 60 I, 99, 242, 311, and 425. Mostly good quality Mi € 512 (37) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
1650P France Mostly stämplad. Collection 1852–1931 on leaves incl nice second empire and third republic, Mi 144-51 etc. Mi approx 1600 Euro. Mixed-very fine quality. (185) (Utrop ca €37 / $41) Mest stämplad 400 400
Köp 1651A France postfrisk/ostämplad/stämplad collection 1930s–1970s in visir album. From 1940s mostly postfrisk incl many pairs, blocks of three or larger units. Good quality (1500) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/ostämplad/stämplad 400
Köp 1652A France postfrisk/ostämplad. Accumulation approx 1900–60s, e.g. many sets incl Famous Frenchmen etc. (800) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/ostämplad 400
1653 Återlämnad till inlämnaren
1654P France Postcards lot 1900 on visir leaves. Le Bain - set of twelve picture postcards by Henri Boutet, approx 1900–Art Nouveau. Not mailed. Excellent quality (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
Köp 1655SK French colonies postfrisk/ostämplad/stämplad. Collection/accumulation mostly 1880s–1960s in four albums + leaves incl many nice issues. Containing e.g. Algeria, Guadelope, Madagascar, Martinique, Indochina, Togo, and Tunisia etc. (>2500) (Utrop ca €230 / $260) postfrisk/ostämplad/stämplad 2500
1656P French colonies ostämplad/stämplad. Interesting collection on leaves 1870s–1920s incl e.g. Post in Creete, The Levant, China, Egypt, and Morocco. (>400) (Utrop ca €190 / $210) ostämplad/stämplad 2000 2000