12684 objekt hittade, visar sidan 77 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

1524 Överflyttad till kommande auktion
1525 Överflyttad till kommande auktion
1526 Överflyttad till kommande auktion
1527 Överflyttad till kommande auktion
Köp Klicka för foto 1528 Iceland postfrisk 1876-1937. All different, e.g. F 14, 42, 50, 54, 74, 83, 100, 106, 117, 178, 228. Mostly good quality F SEK 6.335 (22) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 1529 Iceland postfrisk 1944-71. All different, e.g. F 273, 317-18, 324-25, 327-29, 337-44, 353, Tj 19, Tj53, Tj57-58. Mostly good quality F SEK 6.360 (39) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
1530 Överflyttad till kommande auktion
1531 Överflyttad till kommande auktion
1532 Överflyttad till kommande auktion
1533 Överflyttad till kommande auktion
1534A Iceland ostämplad/stämplad. Stockbook accumulation of hundreds of stamps from classics to 1990s, parallel mint and used, including 'I Gildi' surcharges, Sigurdsson issues, Christian X defins to higher values, the later 20th century predominantly in complete sets. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad/stämplad 300 330
1535 Överflyttad till kommande auktion
1536CA Iceland Kiloware. Eleven sealed kilowares: 1987-94 and 1999. Also one opened. (Utrop ca €170 / $180) stämplad 1800 2200
Klicka för foto 1537 Finland Facit 2 or Scott 2 used, 1856 Oval stamps 10 k carmine with wide margins and central boxed cancellation WIBORG. F 7000 (Utrop ca €93 / $100) stämplad 1000 1600
Klicka för foto 1538 Finland Facit 7v4C3 or Scott 8 used, 1872 Coat-of-Arms Finnish values 10 p black on ordinary yellow-brown paper, rouletted type III. Nice example with complete rouletting, lightly cancelled. F 3000 (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500 850
1539 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 1540 Finland Facit 46 or Scott 57 or Norma 54 used, 1891 Russian types with rings 3.50 R black/grey. F 4000 (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500 750
Klicka för foto 1541 Finland Facit 46-47 used, 1891 Russian types with rings 3.50 and 7 R (2). 7 R cacelled TRANSPORTSTYRELSENS... F 6000 (Utrop ca €83 / $92) stämplad 900 1100
1542 Överflyttad till kommande auktion
1543 Överflyttad till kommande auktion