13156 objekt hittade, visar sidan 655 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

20644K Turkey Used lot. Interesting section of REVENUES from the 1800s, few unused are included (approx 150), in small stockbook. (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20645 U.N. New York Michel 42-44 postfrisk, 1955 United Nations Day souvenir sheet 1 type I, five copies. EUR 500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20646 U.S.A. Michel 19x used, 1862 Presidents 5 c brown without grill. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20647 U.S.A. Michel 23 used, 1862 Presidents 24 c lilac-grey without grill. EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20648 U.S.A. Michel 30 used, 1869 Different designs 10 c yellow, brownish gum. EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20649 U.S.A. Michel 30 used, 1869 Different designs 10 c yellow, brownish gum. Ink-cancellation. EUR 130 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 20650 U.S.A. Michel 32 II used, 1869 Different designs 15 c red-brown/blue type II, brownish gum. EUR 220 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20651 U.S.A. Michel 83 ostämplad utan gummi, 1893 Columbus 50 c slate-blue. EUR 250 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad utan gummi 400
Köp Klicka för foto 20652 U.S.A. Michel 83 used, 1893 Columbus 50 c slate-blue. EUR 170 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20653 U.S.A. Michel 94 ostämplad, 1894 Presidents 6 c dull lilac-brown. EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 20654 U.S.A. Michel 123 used, 1898 Trans-Mississippi Exhibition 50 c sage-green. EUR 180 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20655 U.S.A. Michel 132-37 used, 1901 Panamerican Exposition SET (6). EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20656 U.S.A. Michel 132-37 used, 1901 Panamerican Exposition SET (6). EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20657 U.S.A. Michel 136 ostämplad, 1901 Panamerican Exposition 8 c lilac-brown/black. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 20658 U.S.A. Michel 154-58 used, 1904 Louisiana Exhibition SET (5). EUR 110 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 20659 U.S.A. Michel 206Aa postfrisk, 1913 Panamerica Pacific exhibition 10c yellow orange perf 12. Off-certered, EUR 120=x but large extra value for xx. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 20660 U.S.A. Michel 232K ostämplad, 1916 Presidents 10 c yellow-orange perf 10 without wmk. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp 20661K U.S.A. Michel 282-83, 285 used, 1923 Personalities 50c + $1+ $5. EUR Approx 200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp 20662 U.S.A. Michel Fiscal RM18 ostämplad utan gummi, Pamplets and Newspaper stamp ½ penny red-brown. EUR Approx 1.500 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 20663 U.S.A. Michel Parcel 1-12 used, 1912 U.S. Parcel post SET (12). EUR 180 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400