13156 objekt hittade, visar sidan 650 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 20544 Russia Michel 19, 21 cover, 3+10 k on cover with franco mark, sent from Berdjansk to Genoa, Italy. One stamp with some worn perfs due to placement. (Utrop ca €47 / $52) på brev 500 500
Köp Klicka för foto 20545 Russia Michel 23y ostämplad, 1868 Coat-of Arms 30 k rose/green vertical laid paper. Without gum. EUR 1200 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 20546K Russia P.O. in Levant Michel 65 cover, Cover sent from Constantinople 1913 to Borås. Arrival cachet Borås 24.9.1913. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
20547K Russia Wrangel Army , Cover franked with 20000 in black on 1 R brown/orange imperforate, cancelled 14 MAR 1921, arrival mark 20 MAR 1921 on front. Registered cover to Serbia. Very scarce usage! (Utrop ca €47 / $52) på brev 500
Köp Klicka för foto 20548 San Marino Michel 7 ostämplad, 1890 Coal-of-Arms 25 c brown-carmine. EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 20549P Senegal Michel 705-07 postfrisk, 1979 Art on Stamps souvenir sheets 34-36 (3). Small damages at top. EUR 600 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20550 Seychelles Michel 39 cover, 1903 King Edward VII 3 c dark green on postcard to Denmark sent as printed matter. Unusual destination. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
20551K Slovakia postfrisk lot 1939-45. Various stamps and sets incl better incl first set 10k ovpt, also some mirror print stamps. . (200) (Utrop ca €47 / $52) postfrisk 500
Köp 20552K South Africa , Unfranked over sent to London 1849 wiyh oval Crown canel GENERAL POST OFFICE CAPE TOWN. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 20553 South Africa Natal Michel 17 II used, 1869 POSTAGE overprint on Queen Victoria 6 d dark violet type II without stop. EUR 95 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20554 South Africa New Republic Michel 4A ostämplad, 1913 King Georg V 1½ P brown-red. Pair with "Kehrdrucke". (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
20555 South Vietnam Michel postfrisk, 1951 Landscapes. Booklet with the five blocks, unusual! One block slightly climate affected. EUR 200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20556 South Vietnam Michel Local fee stamp used, 1951 Landscapes. Booklet with the five blocks, unusual! All blocks cancelled Saigon Philatelie 16.6.51 Vietnam. (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20557 Spain Michel 59 ostämplad, 1864 Queen Isabella II 1 R red-brown on green. EUR 180 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 20558 Spain Michel 426-27 ostämplad, 1929 Exhibitions Air Mail 1 + 4 Pta. EUR 135 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 20559 Spanish West India Michel 45 ostämplad utan gummi, Spanish West Indies 1870 Allegorie head 40c rose. EUR 110 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 20560 Straits Settlements Michel 16 used, 1883 Post in Bangkok 8c yellow surcharge "B". EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20561 Straits Settlements Michel 17 used, 1867–72 Queen Victoria 32 cent light-red. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20562 Straits Settlements Mi 66 cover, Victoria 3 c brown on card SINGAPORE 23.8.00 to Germany. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 20563 Switzerland Michel 8 II used, 1850 RAYON II 10 Rp black/orange-red on yellow without backframe around cross. EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300