12953 objekt hittade, visar sidan 644 av 648

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 20918 Switzerland postfrisk 1925–60. All different, e.g. Mi 368, 435, 470, 518, 558-59, and 681-82. Mostly good quality Mi € 495 (36) (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20919 Switzerland ostämplad. Souvenir sheets 10-12. Mi € 225 (Utrop ca €35 / $39) ostämplad 400
20920K Switzerland postfrisk 1936–74. Souvenir sheets. All different, e.g. Mi BL 2, 9, 15, 17, 18, and 22. Good quality Mi € 333 (6) (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20921 Switzerland Used 1900–08. All different, e.g. Mi 72 III, 73, 77, 83, 87, 91C, 92, 94, 100, 108. Mostly good quality. Mi € 522 (18) (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20922 Switzerland Used 1899–1915. All different, e.g. Mi 70D, 73, 77, 92, 94, 100, 101, 108, 127. Mostly good quality. Mi € 504 (20) (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20923 Syria UAR Michel V1 postfrisk, 1958 International fair Damascus 100 P. EUR 140 (Utrop ca €22 / $24) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 20924 Turkey Michel 1 used, 1863 Tugra 20 (Pa) black on yellow with paper defect. (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20925 Turkey Michel 30C ostämplad, 1934-35 Red Half Moon 5 K green/red perf 10. EUR 130 (Utrop ca €27 / $29) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 20926 Turkey Michel 221 used, 1913 Buildings 50 Pia red-brown. EUR 160 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20927 Turkey Michel 440-48 ostämplad, 1916 Overprint on 1908 issue set (9). Cheapest perf. EUR 480 (Utrop ca €35 / $39) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 20928 Turkey Michel 1132A used, 1901 Tugra 2 piaster yellow (wrong colour) with surcharge for post abroad. (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20929 Turkey ostämplad 1867–1956. All different, e.g. Mi 14Bostämplad utan gummi, 39-40ostämplad utan gummi, 71ostämplad utan gummi, 250, 521, 577E, 728, 751, 792, 878, 1248, 1390, Postage Due 42, 50-51. Mostly good quality Mi € 792 (31) (Utrop ca €53 / $58) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 20930 Turkey Used 1865–1930. All different, e.g. Mi 3 (hole),13B, 25, 561, 577E, 912, Postage Due 42, 51. Mostly good quality (28) (Utrop ca €44 / $49) stämplad 500
20931K Turkey Used lot. Interesting section of REVENUES from the 1800s, few unused are included (approx 150), in small stockbook. (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
20932 U.N. New York Michel 42-44 postfrisk, 1955 United Nations Day souvenir sheet 1. Four copies. (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20933 U.N. New York Michel 42-44 postfrisk, 1955 United Nations Day souvenir sheet 1 type I, five copies. EUR 500 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20934 U.S.A. Michel 19x used, 1862 Presidents 5 c brown without grill. EUR 100 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20935 U.S.A. Michel 23 used, 1862 Presidents 24 c lilac-grey without grill. EUR 140 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20936 U.S.A. Michel 30 used, 1869 Different designs 10 c yellow, brownish gum. EUR 130 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20937 U.S.A. Michel 30 used, 1869 Different designs 10 c yellow, brownish gum. Ink-cancellation. EUR 130 (Utrop ca €18 / $19) stämplad 200