12684 objekt hittade, visar sidan 631 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18999 U.S.A. Michel 83 used, 1893 Columbus 50 c slate-blue. EUR 170 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19000 U.S.A. Michel 94 ostämplad, 1894 Presidents 6 c dull lilac-brown. EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 19001 U.S.A. Michel 123 used, 1898 Trans-Mississippi Exhibition 50 c sage-green. EUR 180 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19002 U.S.A. Michel 132-37 used, 1901 Panamerican Exposition SET (6). EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19003 U.S.A. Michel 132-37 used, 1901 Panamerican Exposition SET (6). EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19004 U.S.A. Michel 136 ostämplad, 1901 Panamerican Exposition 8 c lilac-brown/black. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 19005 U.S.A. Michel 154-58 used, 1904 Louisiana Exhibition SET (5). EUR 110 (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 19006 U.S.A. Michel 162Gx used, 1909 Benjamin Franklin and George Washington 1 c green vertical perf (coil) wmk 1. EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19007 U.S.A. Michel 173 used, 1909 Benjamin Franklin and George Washington $1 brown-violet white paper wmk 1. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19008 U.S.A. Michel 202bK used, 1915 Regular issue $1 brown-violet perf 10 wmk 1. EUR 110 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19009 U.S.A. Michel 206Aa postfrisk, 1913 Panamerica Pacific exhibition 10c yellow orange perf 12. Off-certered, EUR 120=x but large extra value for xx. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 19010 U.S.A. Michel 232K ostämplad, 1916 Presidents 10 c yellow-orange perf 10 without wmk. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp 19011K U.S.A. Michel 282-83, 285 used, 1923 Personalities 50c + $1+ $5. EUR Approx 200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp 19012 U.S.A. Michel Fiscal RM18 ostämplad utan gummi, Pamplets and Newspaper stamp ½ penny red-brown. EUR Approx 1.500 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 19013 U.S.A. Michel Parcel 1-12 used, 1912 U.S. Parcel post SET (12). EUR 180 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19014 U.S.A. Used 1893–1909. All different, e.g. Mi 119-20, 122, 135, 148, 157-58, 161, 170, 172, 165-66B. Mostly good quality Mi € 498 (24) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19015 U.S.A. Used 1898–1912. All different, e.g. Mi 120, 161, 162-63F, 163G, 177B, 179 F+H, 197, 201. Mostly good quality Mi € 506 (21) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19016 U.S.A. Used 1898–1913. All different, e.g. Mi 120, 178 G, 180-182 J, 197, 202, 206 a+b. Mostly good quality Mi € 515 (20) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19017 U.S.A. Used 1911–24. All different, e.g. Mi 202 aA + bK, 205 C, 206, 221-22, 246, 248, 285, 292. Mostly good quality Mi € 505 (25) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19018 U.S.A. ostämplad 1893. All different, e.g. Mi 73-80, 6 c is ostämplad utan gummi. Mostly good quality Mi € 582 (8) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400