13156 objekt hittade, visar sidan 623 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 20004 Germany French Zone Michel 28-37 used, French Wurttemberg. EUR 240 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20005 Germany French Zone Michel 28-37 used, 1948 Wurtemberg SET (10). EUR 240 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20006 Germany French Zone Michel 37 used, 1948 Württemberg 90 pf carmine. EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
20007 Germany French Zone postfrisk/ostämplad 1945–49. Baden, All different, e.g. Mi 37, 37-41A, 42-45A, 46, 47-49, Souvenir sheet 1A. Mostly good quality Mi € 420 (23) (Utrop ca €47 / $52) postfrisk/ostämplad 500
Köp Klicka för foto 20008 Germany French Zone Used 1948–49. Allgemein 5, Reinland, all different, e.g. Mi 30-31, 35, 36 (cancellation?), 41, 49-52. Mostly good quality Mi € 870 (14) (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20009 Germany French Zone postfrisk 1948–49. Allgemein 5, Reinland, all different, e.g. Mi 35-36, 42-45A, 46-48, 50-51. Mostly good quality Mi € 315 (17) (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 20010 Germany Rheinland-Pfalz Michel 30-31 used, 1948 Charity SET (2). EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
20011 Germany Rheinland-Pfalz Michel 30 II-31 II used, 1948 Charity SET (2). EUR 150 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
20012 Germany American and British Zone Michel 4y used, Vertical pair cancelled Eutin. Signed Hettler. EUR 140 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 20013K Germany American and British Zone Michel 10, 15 cover, 1945 M in oval 3 pf and 12 pf. Nice cover 1948 with three horizontal pairs of Mi 15. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 20014 Germany American and British Zone Michel 17bDz postfrisk, 1945 M in oval 3 pf darkbluish violet-blueviolet, German print perf 11½. Nice block of four. EUR 2400 (Utrop ca €140 / $160) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 20015 Germany American and British Zone Michel 34aDz used, 1945 M in oval 80 pf. Signed Schlegel. EUR 500 (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20016 Germany American and British Zone Used 1947–49. All different, e.g. Mi 41 I, 45 II, 100 I, 107, 110, 961-62. Mostly good quality Mi € 383 (23) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
20017 Germany American and British Zone postfrisk/ostämplad 1947–49. All different, e.g. Mi 59 I, 64 I, 87eg, 93, 97-100, 106-07, 108-10, Souv.sheet 1, 12A+B (all sheets defect). Mostly good quality Mi € 495 (23) (Utrop ca €28 / $31) postfrisk/ostämplad 300
20018P Germany American and British Zone Used accumulation 1948–53 on Visir leaves. Notopfer Steuermarke. Mostly good quality. (500) (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20019 Germany GDR (DDR) Michel 251-55 postfrisk/ostämplad, 1950 President Pieck SET (4). In BLOCKS OF FOUR with two xx and two x stamps in each block. EUR 290. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 20020 Germany GDR (DDR) Michel 261-70 used, 1950 Scientists SET (10). EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20021 Germany GDR (DDR) Michel 261-70 used, 1950 Scientists SET (10). EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20022 Germany GDR (DDR) Used 1949–51. All different, e.g. Mi 242, 250, 255, 258-59, 268, 270, 280-81, 283, 285, 288-92. Mostly good quality Mi € 538 (29) (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20023 Germany GDR (DDR) Used 1949–55. All different, e.g. Mi 242, 259, 268, 270, 280-83, 285-86, 289-92, souv.sheet 12. Mostly good quality. Mi € 540 (36) (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250