12953 objekt hittade, visar sidan 613 av 648

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 20298 Germany GFR (BRD) Michel 189 postfrisk, 1954 Heuss 50 pf grey. EUR 200 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20299 Germany GFR (BRD) Michel 315-19 postfrisk, 1959 Beethoven Hall souvenir sheet 2, ten copies. EUR 250 (Utrop ca €18 / $19) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 20300 Germany GFR (BRD) Michel Booklet 9v postfrisk, 1963 Bach with thick cover. EUR 220 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20301 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11dd postfrisk, 1965 Buildings 10 × 20 pf red. EUR 150 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20302 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11de postfrisk, 1965 Buildings 10 × 20 pf red. (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 20303 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11ec postfrisk, 1980 Castels and Palaces 10+30+10+50pf (pane 19). EUR 400 (Utrop ca €44 / $49) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 20304K Germany GFR (BRD) FDC, Mi 227 1956 Heinrich von Stephan, ETB Berlin 1. (Utrop ca €44 / $49) på brev 500
Köp Klicka för foto 20305 Germany GFR (BRD) postfrisk lot. 16 stamps in sets incl better such as Church of St Mary, and NBA etc. (Utrop ca €44 / $49) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 20306 Germany GFR (BRD) Used 1949–55. All different, e.g. Mi 111, 117, 147, 150, 154, 159, 166, 170-72, 203. Mostly good quality Mi € 605 (38) (Utrop ca €44 / $49) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20307 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-20, 147, 150-51, 153-54, 156-59, 163, 166, 170-71, 173-76, souvenir sheet 2. Mostly good quality Mi € 808 (34) (Utrop ca €44 / $49) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20308 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-17, 120, 147, 150-51, 154, 159, 166, 170-71, 173-76, 203, 225, souvenir sheet 2. Mostly good quality Mi € 886 (42) (Utrop ca €44 / $49) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20309 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-17, 120, 147, 150, 154, 159, 166, 170, 173-76, 203, 225, 246, 273, 315-19. Mostly good quality Mi € 933 (52) (Utrop ca €44 / $49) stämplad 500
20310K Germany GFR (BRD) postfrisk. Selection 1953–72 incl e.g. Mi 166-76, and 200-03. Also Mi 139-40ostämplad. (51) (Utrop ca €44 / $49) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 20311 Germany GFR (BRD) postfrisk 1951-59. All different, e.g. Mi 153-54, 164, 171-72, 200-03, 208, 246, 273. souv.sheet 2. Mostly good quality Mi € 437 (34) (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20312K Germany GFR (BRD) postfrisk. Small lot of 24 stamps, all overprinted "Muster" or "Specimen". (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20313 Germany GFR (BRD) postfrisk 1951-59. All different, e.g. Mi 153-54, 164, 191, 203, 208, 246, 273, souv.sheet 2. Mostly good quality Mi € 417 (29) (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 20314 Germany GFR (BRD) ostämplad 1949-54. All different, e.g. Mi 111-12, 115, 143-47, 159, 161, 176. Mostly good quality Mi € 409 (29) (Utrop ca €27 / $29) ostämplad 300
Köp 20315K Germany Mixed postfrisk. Small lot s/s and booklets. Somewhat mixed quality. (Utrop ca €18 / $19) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 20316 Gibraltar Pre-philately, Unpaid cover from Gibraltar 17 No 1854 sent to Arnhem, Netherlands apparently via London judging from transit mark 23 NO 1854 and arrival mark Arnhem 25 NO 1854. (Utrop ca €27 / $29) på brev 300
Köp Klicka för foto 20317 Gibraltar Michel 12 ostämplad, 1887 Queen Victoria 4 p brown-orange. EUR 100 (Utrop ca €27 / $29) ostämplad 300