12953 objekt hittade, visar sidan 611 av 648

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

20258 Germany French Zone postfrisk/ostämplad 1945–49. Baden, All different, e.g. Mi 37, 37-41A, 42-45A, 46, 47-49, Souvenir sheet 1A. Mostly good quality Mi € 420 (23) (Utrop ca €44 / $49) postfrisk/ostämplad 500
Köp Klicka för foto 20259 Germany French Zone Used 1948–49. Allgemein 5, Reinland, all different, e.g. Mi 30-31, 35, 36 (cancellation?), 41, 49-52. Mostly good quality Mi € 870 (14) (Utrop ca €44 / $49) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20260 Germany French Zone postfrisk 1948–49. Allgemein 5, Reinland, all different, e.g. Mi 35-36, 42-45A, 46-48, 50-51. Mostly good quality Mi € 315 (17) (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 20261 Germany Rheinland-Pfalz Michel 30-31 used, 1948 Charity SET (2). EUR 150 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
20262 Germany Rheinland-Pfalz Michel 30 II-31 II used, 1948 Charity SET (2). EUR 150 (Utrop ca €18 / $19) stämplad 200
20263 Germany American and British Zone Michel 4y used, Vertical pair cancelled Eutin. Signed Hettler. EUR 140 (Utrop ca €18 / $19) stämplad 200
Köp Klicka för foto 20264K Germany American and British Zone Michel 10, 15 cover, 1945 M in oval 3 pf and 12 pf. Nice cover 1948 with three horizontal pairs of Mi 15. (Utrop ca €18 / $19) på brev 200
Köp Klicka för foto 20265 Germany American and British Zone Michel 17bDz postfrisk, 1945 M in oval 3 pf darkbluish violet-blueviolet, German print perf 11½. Nice block of four. EUR 2400 (Utrop ca €130 / $150) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 20266 Germany American and British Zone Michel 34aDz used, 1945 M in oval 80 pf. Signed Schlegel. EUR 500 (Utrop ca €44 / $49) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20267 Germany American and British Zone Used 1947–49. All different, e.g. Mi 41 I, 45 II, 100 I, 107, 110, 961-62. Mostly good quality Mi € 383 (23) (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
20268 Germany American and British Zone postfrisk/ostämplad 1947–49. All different, e.g. Mi 59 I, 64 I, 87eg, 93, 97-100, 106-07, 108-10, Souv.sheet 1, 12A+B (all sheets defect). Mostly good quality Mi € 495 (23) (Utrop ca €27 / $29) postfrisk/ostämplad 300
20269P Germany American and British Zone Used accumulation 1948–53 on Visir leaves. Notopfer Steuermarke. Mostly good quality. (500) (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 20270 Germany GDR (DDR) Michel 251-55 postfrisk/ostämplad, 1950 President Pieck SET (4). In BLOCKS OF FOUR with two xx and two x stamps in each block. EUR 290. (Utrop ca €27 / $29) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 20271 Germany GDR (DDR) Michel 261-70 used, 1950 Scientists SET (10). EUR 150 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20272 Germany GDR (DDR) Michel 261-70 used, 1950 Scientists SET (10). EUR 150 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20273 Germany GDR (DDR) Used 1949–51. All different, e.g. Mi 242, 250, 255, 258-59, 268, 270, 280-81, 283, 285, 288-92. Mostly good quality Mi € 538 (29) (Utrop ca €44 / $49) stämplad 500
Köp Klicka för foto 20274 Germany GDR (DDR) Used 1949–55. All different, e.g. Mi 242, 259, 268, 270, 280-83, 285-86, 289-92, souv.sheet 12. Mostly good quality. Mi € 540 (36) (Utrop ca €22 / $24) stämplad 250
Köp Klicka för foto 20275 Germany Berlin Michel 17-20 postfrisk, 1948 Black ovpts 1-5mk high values. EUR 255 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 20276 Germany Berlin Michel 35-41 used, 1949 75th Anniversary of UPU SET (7). EUR 320 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 20277 Germany Berlin Michel 35-41 used, 1949 75th Anniversary of UPU SET (7). EUR 320 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400