12684 objekt hittade, visar sidan 604 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18459 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11dd postfrisk, 1965 Buildings 10 × 20 pf red. EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18460 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11de postfrisk, 1965 Buildings 10 × 20 pf red. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18461 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11ec postfrisk, 1980 Castels and Palaces 10+30+10+50pf (pane 19). EUR 400 (Utrop ca €46 / $51) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 18462 Germany GFR (BRD) Used 1949–55. All different, e.g. Mi 111, 117, 147, 150, 154, 159, 166, 170-72, 203. Mostly good quality Mi € 605 (38) (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
Köp Klicka för foto 18463 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-20, 147, 150-51, 153-54, 156-59, 163, 166, 170-71, 173-76, souvenir sheet 2. Mostly good quality Mi € 808 (34) (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
Köp Klicka för foto 18464 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-17, 120, 147, 150-51, 154, 159, 166, 170-71, 173-76, 203, 225, souvenir sheet 2. Mostly good quality Mi € 886 (42) (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
Köp Klicka för foto 18465 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-17, 120, 147, 150, 154, 159, 166, 170, 173-76, 203, 225, 246, 273, 315-19. Mostly good quality Mi € 933 (52) (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500
18466K Germany GFR (BRD) postfrisk. Selection 1953–72 incl e.g. Mi 166-76, and 200-03. Also Mi 139-40ostämplad. (51) (Utrop ca €46 / $51) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 18467 Germany GFR (BRD) postfrisk 1951-59. All different, e.g. Mi 153-54, 164, 171-72, 200-03, 208, 246, 273. souv.sheet 2. Mostly good quality Mi € 437 (34) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18468K Germany GFR (BRD) postfrisk. Small lot of 24 stamps, all overprinted "Muster" or "Specimen". (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp 18469K Germany Mixed postfrisk. Small lot s/s and booklets. Somewhat mixed quality. (Utrop ca €19 / $20) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 18470 Gibraltar Pre-philately, Unpaid cover from Gibraltar 17 No 1854 sent to Arnhem, Netherlands apparently via London judging from transit mark 23 NO 1854 and arrival mark Arnhem 25 NO 1854. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 18471 Gibraltar Michel 12 ostämplad, 1887 Queen Victoria 4 p brown-orange. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18472 Gibraltar Michel 101 ostämplad, 1935 25th anniv of the coronation 3 d blue/brown with variety "extra flag staff". SG 115a, cat £325. Slight gum toning. (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18473 Gold Coast Michel 105-17 used, 1938 Different designs SET (13). EUR 85 (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 18474K Great Britain Pre-philately, Ship letter dated "London April 26 1815" sent "pr Capt Coales Ship Erk" to Narva. Ex. Larsson. (Utrop ca €56 / $61) på brev 600
Köp Klicka för foto 18475 Great Britain Michel 3 used, 1841 Queen Victoria 1 d red-brown, watermark small crown. 50 copies. EUR 300 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18476 Great Britain Michel 5c used, 1854 Queen Victoria, embossed issue 6 d mauve. Papercut in one corner. EUR 500 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18477 Great Britain Michel 12 used, 1855 Queen Victoria, no corner letters 4 d carmine on deeply blued paper, watermark small garter. EUR 250 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18478 Great Britain Michel 13Yy used, 1856 Queen Victoria, no corner letters 4 d carmine on white paper, watermark medium garter. EUR 250 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400