13156 objekt hittade, visar sidan 599 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 19524 Belgium ostämplad 1910–55. All different, e.g. Mi 297, 400, 512–13, 834, 845, 859-62, 992–94, Officials 10, Eupen 12. Mostly good quality. Mi 548 € (42) (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 19525 Belgium ostämplad 1883–1956. All different, e.g. Mi 240-41, 298, 321, 797, souv.sheet 23, Railway 72. Mostly good quality. Mi € 517 (37) (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp 19526 Belgium Used 1879-1920. Back-of-the-book, All different, e.g. Postage due 6-7, Railway 4, 7-14, 111, 194, Parcel 6, telgraph 7, Eupen 11, 14,. Mostly good quality. Mi € 400 (32) (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 19527K Belgium postfrisk. Souv.sheets Mi block 23, 26, 13. Good quality. Mi € 171 (2) (Utrop ca €19 / $21) postfrisk 200
Köp 19528K Belgium Covers. Small lot of air mail covers and cards. (8) (Utrop ca €47 / $52) på brev 500
Köp Klicka för foto 19529 Bermuda Michel 114a ostämplad, 1938 George VI 10 Sh green and deep lake on pale emerald paper. SG 119, cat £450 for xx. Well-centered copy with slightly toned gum as usual. EUR 260 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 19530K Bermuda , Unpaid cover with contents dated Hamilton Christmas 1875, sent to New Jersey, USA. Postage due cancel NEW-YORK DUE 5 CTS JAN 10. Note 'per Camina'. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 19531 Bolivia Michel 18-21 ostämplad utan gummi, 1878 Coat-of-arms and book proofs in issued colours on thin white paper, ungummed, SET (4). (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 19532K Brazil Pre-philately, Cover sent to Bordeaux, France unpaid with several transit marks and postage due note "15". Contents dated Rio de Janeiro 24 May 1851. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
19533K Brazil , PS-cover sent from BAHIA 19.SET.xx to Germany. At back seals KAISERLICH DEUTSCHES BRIEF-POSTAMT BERLIN. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 19534 British South Africa Company Michel 81 ostämplad, 1905 Victoria Falls 5s. violet. With SPECIMEN ovpt, also 2 1/2d with SPECIMEN ovpt.. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 19535P Bulgaria Michel 31 cover, 5 St with circular star cancellation on PAMPHLET entitled "Luniversité Libre de Bruxelles" (16 pages) containing an address by the Professor of philosophy regarding the history of the University of Brussels. Fine condition. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 19536 Bulgaria Michel 279 used, 1935 Football Tournament 50L brown, very fine and well-centered. EUR 300 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp 19537 Bulgaria Michel Postage due 1A used, 1884 5 St orange perf 4 3/4 - 7½. EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19538 Bulgaria Michel Postage due 4x ostämplad, 1885 Numerals 5 st orange grey paper. EUR 550 (Utrop ca €47 / $52) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 19539 Bulgaria Michel Postage due 4y ostämplad, 5 St 1886 imperforated on shiny paper. EUR 500 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 19540 Canada Pre-philately, Pre-philatelic pre-paid cover from Montreal MY 12 1856 sent to France. First 1 Sh 4 p pre-paid and then 1 Sh 8 p paid on 25 MY 1856. Interesting item and better destination. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
Köp Klicka för foto 19541 Canada Michel 16C ostämplad, 1868 n Victoria ½ c black perf 11!ostämplad12. EUR 110 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 19542 Canada Michel 16xC used, 1868 Queen Victoria ½ c black, perf 11½×12. EUR 110 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 19543 Canada Michel 18x ostämplad, 1868, 1 cent orange-yellow. Def. EUR 1000 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300