12684 objekt hittade, visar sidan 583 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18039 Belgium ostämplad 1866–1939. All different, e.g. Mi 20 ostämplad utan gummi, 104–06, 139, 191–203, 268–69, 275, 400, 504, 513, 518. Mostly good quality. Mi € 553 (45) (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18040 Belgium Used 1863–. All different, e.g. Mi 10C, 21-22, 33, 46. Mostly good quality. Mi approx € 500 (18) (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18041 Belgium ostämplad 1914–40. All different, e.g. Mi 104–06, 191–203, 297, 319–21, 369, 370. Mostly good quality. Mi € 533 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18042 Belgium ostämplad 1910–55. All different, e.g. Mi 297, 400, 512–13, 834, 845, 859-62, 992–94, Officials 10, Eupen 12. Mostly good quality. Mi 548 € (42) (Utrop ca €19 / $20) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 18043 Belgium Used 1851–1905. All different, e.g. Mi 5B, 26, 33, 35-39, 47, 57-58, 77. Mostly good quality. Mi € 531 (23) (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 18044 Belgium ostämplad 1883–1956. All different, e.g. Mi 240-41, 298, 321, 797, souv.sheet 23, Railway 72. Mostly good quality. Mi € 517 (37) (Utrop ca €19 / $20) ostämplad 200
Köp 18045 Belgium Used 1879-1920. Back-of-the-book, All different, e.g. Postage due 6-7, Railway 4, 7-14, 111, 194, Parcel 6, telgraph 7, Eupen 11, 14,. Mostly good quality. Mi € 400 (32) (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 18046K Belgium postfrisk. Souv.sheets Mi block 23, 26, 13. Good quality. Mi € 171 (2) (Utrop ca €19 / $20) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 18047 Benin Michel 30-42 ostämplad, 1894 Allergorie SET (13). 20+25+40 c is cancelled. EUR 155 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18048 Benin ostämplad/stämplad 1892–1894. All different, e.g. Mi 6, 24, 29, 39-40. Somewhat mixed quality Mi € 290 (18) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad/stämplad 400
Köp Klicka för foto 18049 Bermuda Michel 114a ostämplad, 1938 George VI 10 Sh green and deep lake on pale emerald paper. SG 119, cat £450 for xx. Well-centered copy with slightly toned gum as usual. EUR 260 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18050K Bermuda , Unpaid cover with contents dated Hamilton Christmas 1875, sent to New Jersey, USA. Postage due cancel NEW-YORK DUE 5 CTS JAN 10. Note 'per Camina'. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 18051 Bolivia Michel 18-21 ostämplad utan gummi, 1878 Coat-of-arms and book proofs in issued colours on thin white paper, ungummed, SET (4). (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 18052K Brazil Pre-philately, Cover sent to Bordeaux, France unpaid with several transit marks and postage due note "15". Contents dated Rio de Janeiro 24 May 1851. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
18053K Brazil , PS-cover sent from BAHIA 19.SET.xx to Germany. At back seals KAISERLICH DEUTSCHES BRIEF-POSTAMT BERLIN. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 18054 British South Africa Company Michel 81 ostämplad, 1905 Victoria Falls 5s. violet. With SPECIMEN ovpt, also 2 1/2d with SPECIMEN ovpt.. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18055P Bulgaria Michel 31 cover, 5 St with circular star cancellation on PAMPHLET entitled "Luniversité Libre de Bruxelles" (16 pages) containing an address by the Professor of philosophy regarding the history of the University of Brussels. Fine condition. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 18056 Bulgaria Michel 279 used, 1935 Football Tournament 50L brown, very fine and well-centered. EUR 300 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp 18057 Bulgaria Michel Postage due 1A used, 1884 5 St orange perf 4 3/4 - 7½. EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18058 Bulgaria Michel Postage due 4x ostämplad, 1885 Numerals 5 st orange grey paper. EUR 550 (Utrop ca €46 / $51) ostämplad 500