12684 objekt hittade, visar sidan 573 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17839K Austria Michel 200 I, 188 cover, 10 h + 2×2 Kr as addtional postage on postal stationery address card 10 h, for insured parcel, sent from RÖMERSTADT 16.III.17 to BUDAPEST 18.MAR.17. A few worn perfs due to placement of stamps. EUR 200 (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
17840K Austria Michel 201 I cover, 1916 Coat-of-arms 3 Kr brownish carmine 25 × 30 mm on address card for parcel sent from INNSBRUCK 23.XI.17 to HOPFGARTEN 24.XI.17. Postage due 5 h at back. EUR 250 (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 17841 Austria Michel 205 I postfrisk, 1917 Weapon 3 Kr dark-lilac. Size 25 ostämplad 30mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
17842K Austria Michel 205 I, 222 cover, 3 Kr together with 20 h on address card for insured C.O.D. parcel sent from PETTAU 12.XI.17 to HOPFGARTEN 15.XI.17. Postage due 5 h at back. EUR 250 (Utrop ca €46 / $51) på brev 500
Köp Klicka för foto 17843 Austria Michel 207 I used, 1917 Coat-of-arms 10 Kr dark brown-violet 25 × 30 mm. Fair centering. EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17844 Austria Michel 207 I used, 1917 Coat-of-arms 10 Kr dark brown-violet 25 × 30 mm. EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17845K Austria Michel 224 cover, 30 h as additional postage on postal stationery card 10 h, sent as express from WIEN 22.1.18 to Zürich. Red censor cancellation. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 17846K Austria Michel 239 cover, 60 h as additional postage on postal stationery card 10 h, sent as express from WIEN 9.V.19. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 17847 Austria Michel 243 IIB used, 1919 Overprint on Coat-of-Arms 2 Kr blue perf 11½. EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17848K Austria Michel 244, 223, 198 cover, 2×3+25+90 h as additional postage on postal stationery card 10 h, sent from WIEN 14.IV.19 to Switzerland. EUR 120 (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
Köp Klicka för foto 17849 Austria Michel 246 I A ostämplad, 1919 Weapon 10Kr violet Size 25ostämplad30 mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17850 Austria Michel 246 IA ostämplad, 1919 Coat-of-arms 10 Kr dark brown-violet 25 × 30 mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17851 Austria Michel 246 IA ostämplad, 1919 Weapon 10 Kr violet with surcharge. Size 25 ostämplad 30mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17852 Austria Michel 246 IA used, 1919 Overprint on Coat-of-Arms 10Kr violet perf 12½. EUR 280 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
17853K Austria Michel 314-315 cover, 2×½+7×2 kr at back on registered special delivery cover sent from WIEN 20.V.21 to USA. Arrival postmarks NEW YORK REGISTERED 2.JUN.1921. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 17854 Austria Michel 447-67 ostämplad, 1925 Stamps SET (21). EUR 150 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17855 Austria Michel 509 ostämplad, 1929 Landscapes 60 g olive-green. EUR 170 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17856 Austria Michel 518-23 ostämplad, 1931 Rotary congress SET (6). EUR 700 (Utrop ca €46 / $51) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 17857 Austria Michel 518-23 ostämplad, 1931 Rotary congress SET (6). EUR 350 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17858 Austria Michel 524-29 used, 1931 Poets SET (6). EUR 270 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400