13156 objekt hittade, visar sidan 568 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18904 Danish West Indies Facit 38-40 or AFA 30-32 ostämplad, 1905 St. Thomas harbour SET (3). F 1450 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18905 Danish West Indies Facit 38-40 or AFA 30-32 ostämplad, 1905 St. Thomas harbour SET (3). F 1250 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18906 Danish West Indies Facit 39v1 or AFA 31 postfrisk, 1905 St. Thomas harbour 2 Fr brown/red inverted wmk. Well centered copy. F 1500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18907 Danish West Indies Facit 41-48 or AFA 36-43 ostämplad, 1908 Frederik VIII SET (8). F 1000 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18908K Danish West Indies ostämplad/stämplad. The entire lot is presented at www.philea.se. (Utrop ca €47 / $52) ostämplad/stämplad 500
Köp Klicka för foto 18909 Danish West Indies ostämplad 1873-1916. All different, e.g. F 9-11, 17, 28-31, 32-37, 39, 44, 49-56, L3-4ostämplad utan gummi, L5-8. Mostly good quality F SEK 5.125 (36) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18910 Danish West Indies Used 1873-1916. All different, e.g. F 6, 8, 9(short perf), 10, 21, 26, 44, 48, 50, Postage due 5-7. Mostly good quality F SEK 5.515 (20) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18911 Danish West Indies ostämplad 1873-1916. All different, e.g. F 6, 9, 11ostämplad utan gummi, 16, 22, 26, 29-31, 34-37, 41-48, 49-56, postage due 1-4, . Mostly good quality F SEK 5.235 (38) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18912 Danish West Indies Used 1855-1908. All different, e.g. F 2, 5, 6, 8, 10, 14-15, 17, 20-22, 44. Mostly good quality F 5.100 (16) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18913 Danish West Indies ostämplad 1872-1905. All different, e.g. F 3, 5, 9-11, 21-23, . Mostly good quality F 5.065 (13) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18914 Danish West Indies postfrisk 1873-1905. All different, e.g. F 16-17, 20, 22, 25, 28, 30-31, 36-37, 39. Mostly good quality F 5.240 (13) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18915P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €9 / $10) postfrisk 100
Köp Klicka för foto 18916P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €9 / $10) postfrisk 100
Köp 18917 Greenland Facit Parcel P6 or AFA 6 ostämplad, 1918 Thiele II 5 øre red-brown. F 1200 (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 18918 Greenland Facit Parcel P6 or AFA 6 used, 1918 Thiele II 5 øre brown. Nice copy with somewhat weak cancel. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp 18919 Greenland Facit Pb II used, 15 öre violet, second print., part of oval sideways pmk. Superb quality. (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18920 Greenland Facit 1-9 or Scott 1-9 ostämplad, 1938 King Christian X and Polar Bear SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp 18921 Greenland Facit P4 I B used, 1 öre. Superb quality., cut on left side. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp 18922 Greenland Facit P5 I used, 2 öre yellow sideways vfery fine pmk STYRELSEN AF KOLONIEN GRÖNLAND. Superb quality. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp 18923 Greenland Facit P5 III ostämplad, 2 öre yellow. print III. right margin off centre. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300