11347 objekt hittade, visar sidan 565 av 568

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 21282 U.S.A. Michel 123 used, 1898 Trans-Mississippi Exhibition 50 c sage-green. EUR 180 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 21283 U.S.A. Michel 132-37 used, 1901 Panamerican Exposition SET (6). EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21284 U.S.A. Michel 132-37 used, 1901 Panamerican Exposition SET (6). EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21285 U.S.A. Michel 136 ostämplad, 1901 Panamerican Exposition 8 c lilac-brown/black. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 21286 U.S.A. Michel 154-58 used, 1904 Louisiana Exhibition SET (5). EUR 110 (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 21287 U.S.A. Michel 206Aa postfrisk, 1913 Panamerica Pacific exhibition 10c yellow orange perf 12. Off-certered, EUR 120=x but large extra value for xx. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 21288 U.S.A. Michel 232K ostämplad, 1916 Presidents 10 c yellow-orange perf 10 without wmk. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp 21289K U.S.A. Michel 282-83, 285 used, 1923 Personalities 50c + $1+ $5. EUR Approx 200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp 21290 U.S.A. Michel Fiscal RM18 ostämplad utan gummi, Pamplets and Newspaper stamp ½ penny red-brown. EUR Approx 1.500 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 21291 U.S.A. Michel Parcel 1-12 used, 1912 U.S. Parcel post SET (12). EUR 180 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 21292 U.S.A. Used 1893–1909. All different, e.g. Mi 119-20, 122, 135, 148, 157-58, 161, 170, 172, 165-66B. Mostly good quality Mi € 498 (24) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 21293 U.S.A. Used 1898–1912. All different, e.g. Mi 120, 161, 162-63F, 163G, 177B, 179 F+H, 197, 201. Mostly good quality Mi € 506 (21) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 21294 U.S.A. Used 1911–24. All different, e.g. Mi 202 aA + bK, 205 C, 206, 221-22, 246, 248, 285, 292. Mostly good quality Mi € 505 (25) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 21295 U.S.A. ostämplad 1893. All different, e.g. Mi 73-80, 6 c is ostämplad utan gummi. Mostly good quality Mi € 582 (8) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 21296 U.S.A. Used 1869–1890. All different, e.g. Mi 28, 40, 42-43, 45, 55-56, 66, 69. Mostly good quality Mi € 509 (18) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 21297 U.S.A. Used 1869–1893. All different, e.g. Mi 28, 42-43, 55-56, 66, 69-70, 78, 82. Mostly good quality Mi € 521 (21) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 21298 U.S.A. Used 1870–1894. All different, e.g. Mi 55, 70, 78, 81-82, 94, 97. Mostly good quality Mi € 504 (21) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 21299 U.S.A. Used 1869–1910. All different, e.g. Mi 28, 120-22, 135-37, 148, 156-57, 161, 182J. Mostly good quality Mi € 514 (26) (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21300 U.S.A. Used 1870–1934. All different, e.g. Mi 120, 135, 137, 148, 157, 187A+B, 197, 199, 205C, 206, 248-50. Mostly good quality Mi € 509 (33) (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21301 U.S.A. Confederate States Michel I used, 1862 John Caldwell Calhoun 1 c orange. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300