13156 objekt hittade, visar sidan 556 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18664 Denmark Facit 124-30 or Scott 185-91 or AFA 160-66 used, 1926 Surcharge on Official stamps SET watermark cross (7). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18665K Denmark Facit 138, 155 cover, Rek, frankerat Christian X 20 och 50 øre. Sänt till Manila, stämplat i Köpenhamn 7.8.22. Mottagningsstämpel på baksidan. Brevet är öppnat till vänster något ovarsamt. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 18666 Denmark Facit 141 or Scott 107 or AFA 101 postfrisk, 1919 King Christian X 25 øre black/brown. Fair centering. F 1250 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18667 Denmark Facit 144 or Scott 110 or AFA 102 used, 1918 King Christian X 27 øre black/red. 22 copies. F 11.000 (Utrop ca €56 / $62) stämplad 600
Köp Klicka för foto 18668 Denmark Facit 156b or Scott 123a or AFA 107a ostämplad, 1921 King Christian X 60 øre ultramarine / brown. Good centering. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18669 Denmark Facit 160 or Scott 127 or AFA 109 postfrisk, 1920 King Christian X 90 øre red/brown. Sheet of four stamps. F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18670 Denmark Facit 162 or Scott 129 or AFA 151 used, 1925 King Christian X 2 Kr red-lilac / grey. 22 copies. F 4.400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18671 Denmark Facit 184-93 or Scott 145-154 or AFA 85-95 used, 1918 Surcharge on Newspaper stamps SET watermark cross (10). F 1800 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18672K Denmark Facit 188, 193 cover, 27 øre on 10 øre and 27 øre on 1 kr on special delivery cover to Germany, cancelled KJØBENHAVN 3.12.18. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 18673 Denmark Facit 194-200 postfrisk, 1920 Commemorating the Re-union SET and Red Cross(7). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18674 Denmark Facit 199-200 or Scott B1-2 or AFA 120-21 used, 1921 Surcharge. Red Cross Stamps SET (2). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18675 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 postfrisk, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of four. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18676 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 postfrisk, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of four. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18677 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 postfrisk, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Set in three blocks-of-four. F 1500 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 18678 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 17 sets. F 11.220 (Utrop ca €65 / $73) stämplad 700
Köp Klicka för foto 18679 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Ten sets. F 6.600 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18680 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Seven sets. F 4.620 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18681 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of 4. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18682 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Three minishetts of four. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18683 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 Postverket 300 år SET (12). 4 block. F 1400 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200