12684 objekt hittade, visar sidan 554 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17457 Danish West Indies Facit 41-48 or AFA 36-43 ostämplad, 1908 Frederik VIII SET (8). F 1000 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17458K Danish West Indies ostämplad/stämplad. The entire lot is presented at www.philea.se. (Utrop ca €46 / $51) ostämplad/stämplad 500
Köp Klicka för foto 17459 Danish West Indies Used 1873-1908. All different, e.g. F 5-6, 8, 10, 14, 17, 20, 24-25, 28, 48, L 1-2. Mostly good quality F SEK 5.630 (19) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17460 Danish West Indies ostämplad 1873-1916. All different, e.g. F 9-11, 17, 28-31, 32-37, 39, 44, 49-56, L3-4ostämplad utan gummi, L5-8. Mostly good quality F SEK 5.125 (36) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17461 Danish West Indies Used 1873-1916. All different, e.g. F 6, 8, 9(short perf), 10, 21, 26, 44, 48, 50, Postage due 5-7. Mostly good quality F SEK 5.515 (20) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17462 Danish West Indies ostämplad 1873-1916. All different, e.g. F 6, 9, 11ostämplad utan gummi, 16, 22, 26, 29-31, 34-37, 41-48, 49-56, postage due 1-4, . Mostly good quality F SEK 5.235 (38) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17463P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €19 / $20) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 17464P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €9 / $10) postfrisk 100
Köp Klicka för foto 17465P The Faroes Year sets. 1975–76, fine. (20000 copies issued). F 2000 (Utrop ca €9 / $10) postfrisk 100
Köp Klicka för foto 17466 Greenland Facit Parcel P5B used, 1915 Thiele II 2 øre yellow perf 3-sides (imperf to the right). Nice copy. F 1300 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp 17467 Greenland Facit Parcel P6 or AFA 6 ostämplad, 1918 Thiele II 5 øre red-brown. F 1200 (Utrop ca €19 / $20) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 17468 Greenland Facit Parcel P6 or AFA 6 used, 1918 Thiele II 5 øre brown. Nice copy with somewhat weak cancel. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Klicka för foto 17469 Greenland Facit Parcel P8 or AFA 8 used, 1915 Thiele II 15 øre violet. Nice copy. F 2200 (Utrop ca €46 / $51) stämplad 500 500
Köp Klicka för foto 17470 Greenland Facit Parcel P16 or AFA 18 postfrisk, 1937 J.H. Schultz 1 kr ochre-yellow, Thiele clichés. In beautiful corner margin block of four. F 1800++ (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17471 Greenland Facit 1-9 or Scott 1-9 ostämplad, 1938 King Christian X and Polar Bear SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17472 Greenland Facit 8 or Scott 86a old or AFA 27 postfrisk, 1946 Polar Bear 40 øre blue. Block of four. F 2000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17473 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17474 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17475 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17476 Greenland Facit 10-18 or Scott 8-16 or AFA 8-16 ostämplad, 1945 Different designs SET (9). F 1400 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300