11347 objekt hittade, visar sidan 552 av 568

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 21022 Luxembourg Michel Official 14 I ostämplad, 1875 Coat of Arms 10 c grey overprint 25 mm. EUR 240 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 21023 Luxembourg Michel Official 14 I used, 1875 Coat-of-Arms 10 c grey overprint 25 mm. EUR 150 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21024 Luxembourg Michel Official 14 II ostämplad, 1875 Coat of Arms 10 c grey overprint 24 mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 21025 Luxembourg Michel Official 22 I ostämplad, 1881 S.P. on Coat-of-Arms 1 c brown overprint thin type. EUR 160 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 21026 Luxembourg Michel Official 47-56 ostämplad, 1891 S.P. on Grand Duke Adolf SET (10). EUR 170 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 21027 Luxembourg postfrisk 1880–1954. All different, e.g. Mi 44, 225, 299-301, 314, 338-41, 422, 431, 466-67, 486-87, 521-22, Official 123. Mostly good quality. Mi € 717 (43) (Utrop ca €47 / $51) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 21028 Luxembourg ostämplad 1921–56. All different, e.g. Mi 136, 245-49, 252-57, 287-89, 468-69, 471-73, 478-83. Mostly good quality. Mi € 508 (46) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
21029 Luxembourg postfrisk/ostämplad/stämplad 1937–49. Souvenir sheets 2, 5, 6 (stämplad/postfrisk), and 7. Mi € 160 (5) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/ostämplad/stämplad 400
21030K Malta Pre-philately, Unpaid cover with content dated "Malta 12 Novbre 48" sent to France. Cancelled MALTA 12.NO.1848 at back. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Klicka för foto 21031K Malta Michel 106 cover, 1926 POSTAGE overprint on Malta and Britannica 2½ d ultramarine. Beautiful cover sent from VALETTA MALTA 15.AP.29 to Sweden. Arrival pmk STOCKHOLM 16 20.4.29. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300 300
Köp Klicka för foto 21032K Mexico Michel 150Ex postfrisk/ostämplad, 1886 Numeral 4 c lilac perf 12 on white paper in block of 6. Extremely displaced perforation. Some split perfs in the block. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 21033 Monaco Michel 14 ostämplad, 1891 Albert I 10 c brown-red on grey. EUR 170 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 21034 Monaco Michel 163 used, 1938 Louis II souvenir sheet 1. EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21035 Monaco Michel 163 used, 1938 Louis II souvenir sheet 1. FDC cancellation. EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21036 Monaco Michel 401-07 ostämplad, 1949 75th Anniversary of UPU SET (7). Imperforated, not in Michel. (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
21037K Mongolia Michel 2471-76 postfrisk, 1993 Service organizations. Set of six mini sheets, a few stamps have slightly loosened from frame due to natural handling. Unusual offer. EUR 360 (Utrop ca €47 / $51) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 21038K Mongolia Michel 2477-78 postfrisk, 1983 TOPEX stamp exhibition minisheet set. One stamp slightly loose in perf from sheet frame. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 21039 Netherlands Michel 3a used, 1852 King Wilhelm III 15 c yellow-orange. EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21040 Netherlands Michel 4-6 used, 1864 King Wilhelm III SET perf 12½ × 12 (3). EUR 140 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 21041 Netherlands Michel 6 used, 1864 King Wilhelm III 15 c orange, perf 12½ × 12. EUR 110 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300