11281 objekt hittade, visar sidan 550 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18936 Luxembourg Michel Official 6 Ia used, 1875 Coat-of-Arms 25 c light blue overprint 25 mm. EUR 180 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18937 Luxembourg Michel Official 8 Ib ostämplad, 1875 Coat-of-Arms 40 c matt orange overprint 25 mm. EUR 220 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18938 Luxembourg Michel Official 9 I ostämplad, 1875 Coat-of-Arms 1 Fr / 37½ c yellow-brown overprint 25 mm. EUR 200 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18939 Luxembourg Michel Official 10 II used, 1875 Coat-of-Arms 1 c brown overprint 24 mm. EUR 220 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18940 Luxembourg Michel Official 12 II ostämplad, 1875 Coat-of-Arms 4 c blue-green overprint 24 mm. EUR 200 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18941 Luxembourg Michel Official 13 II ostämplad, 1875 Coat-of-Arms 5 c light yellow-green overprint 24 mm. EUR 420 (Utrop ca €56 / $61) ostämplad 600
Köp Klicka för foto 18942 Luxembourg Michel Official 14 I ostämplad, 1875 Coat of Arms 10 c grey overprint 25 mm. EUR 240 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18943 Luxembourg Michel Official 14 I used, 1875 Coat-of-Arms 10 c grey overprint 25 mm. EUR 150 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18944 Luxembourg Michel Official 14 II ostämplad, 1875 Coat of Arms 10 c grey overprint 24 mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18945 Luxembourg Michel Official 22 I ostämplad, 1881 S.P. on Coat-of-Arms 1 c brown overprint thin type. EUR 160 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18946 Luxembourg Michel Official 47-56 ostämplad, 1891 S.P. on Grand Duke Adolf SET (10). EUR 170 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18947 Luxembourg postfrisk 1880–1954. All different, e.g. Mi 44, 225, 299-301, 314, 338-41, 422, 431, 466-67, 486-87, 521-22, Official 123. Mostly good quality. Mi € 717 (43) (Utrop ca €46 / $51) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 18948 Luxembourg ostämplad 1921–56. All different, e.g. Mi 136, 245-49, 252-57, 287-89, 468-69, 471-73, 478-83. Mostly good quality. Mi € 508 (46) (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
18949 Luxembourg postfrisk/ostämplad/stämplad 1937–49. Souvenir sheets 2, 5, 6 (stämplad/postfrisk), and 7. Mi € 160 (5) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk/ostämplad/stämplad 400
18950K Malta Pre-philately, Unpaid cover with content dated "Malta 12 Novbre 48" sent to France. Cancelled MALTA 12.NO.1848 at back. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 18951K Malta Michel 106 cover, 1926 POSTAGE overprint on Malta and Britannica 2½ d ultramarine. Beautiful cover sent from VALETTA MALTA 15.AP.29 to Sweden. Arrival pmk STOCKHOLM 16 20.4.29. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 18952 Malta Used 1885-1965. All different, e.g. Mi 12-13, 22, 49, 112, 147, 169-72, 190, Postage due 10, 17,20. Mostly good quality Mi € 482 (32) (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18953K Mexico Michel 150Ex postfrisk/ostämplad, 1886 Numeral 4 c lilac perf 12 on white paper in block of 6. Extremely displaced perforation. Some split perfs in the block. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk/ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18954 Monaco Michel 6 ostämplad, 1885 Charles III 25 c blue-green. Thinned on back. Spacefiller. EUR 750 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 18955 Monaco Michel 14 ostämplad, 1891 Albert I 10 c brown-red on grey. EUR 170 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300