Senaste uppdateringen gjordes 29 mars kl. 14:50.

12953 objekt hittade, visar sidan 545 av 648

Auktion 375 + Anbudsauktion

Bjud Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Lägg bud Klicka för foto 18938 Denmark Facit Official Tj3 or AFA 3 used, 1871 Skilling values 16 sk green, perf 14 × 13½. F 2300 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 18939 Denmark Facit Official Tj16-24 postfrisk, 1914- SET( 9 ). F 1700 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Lägg bud Klicka för foto 18940 Denmark Facit Official Tj16-24 used, 1914-23 SET (9). F 1410 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18941 Denmark Facit Postage due L1-25 used, 1921–25 Postage Due SETS (25). F 2065 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 18942 Denmark Facit Ferry PF5 or AFA 3-3 ostämplad, 1920 POSTFÆRGE overprint on King Christian X 50 øre black/wine-red. Good centering.. F 2000 (Utrop ca €35 / $39) ostämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 18943 Denmark Facit Ferry PF5 or AFA 3-3 ostämplad, 1920 POSTFÆRGE overprint on King Christian X 50 øre black/wine-red. (Owners mark on back). F 2000 (Utrop ca €27 / $29) ostämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18944 Denmark Facit Ferry PF5 or AFA 3-3 ostämplad, 1920 POSTFÆRGE overprint on King Christian X 50 øre black/wine-red. Owners mark on reverse. F 2000 (Utrop ca €27 / $29) ostämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18945 Denmark Facit Ferry PF6a+b used, 1922 POSTFÆRGE overprint on King Christian X 50 øre dark grey. F 3000 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Lägg bud Klicka för foto 18946 Denmark Facit Ferry PF10 or AFA 4 used, 1919 POSTFÆRGE overprint on King Christian X 1 Kr brown. F 1500 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18947 Denmark Facit Ferry PF10 or AFA 4 used, 1919 POSTFÆRGE overprint on King Christian X 1 Kr brown. F 1500 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18948 Denmark Facit Ferry PF10 or AFA 4 used, 1919 POSTFÆRGE overprint on King Christian X 1 Kr brown. F 1500 (Utrop ca €22 / $24) stämplad 250
Lägg bud Klicka för foto 18949 Denmark Facit Ferry PF10 or AFA 4 used, 1919 POSTFÆRGE på Christian X 1 Kr brun. F 1500 (Utrop ca €18 / $19) stämplad 200
Lägg bud Klicka för foto 18950 Denmark Facit Newspaper TI1-10 or AFA 1-10 used, 1907 Numeral type SET wmk Crown (10). F 1250 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18951 Denmark Facit Newspaper TI1-10 or AFA 1-10 used, 1907 Numeral type SET wmk Crown (10). F 1250 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18952 Denmark Facit Newspaper TI1-10 or AFA 1-10 used, 1907 Numeral type SET wmk Crown (10). F 1300 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18953 Denmark Facit Newspaper TI1-10 or AFA 1-10 used, 1907 Numeral type SET wmk Crown (10). F 1250 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18954 Denmark Facit Newspaper TI1-10 or AFA 1-10 used, 1907 Numeral type SET wmk Crown (10). F 1250 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18955 Denmark Facit Newspaper TI1-10 or AFA 1-10 used, 1907 Numeral type SET wmk Crown (10). F 1250 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18956 Denmark Facit Newspaper TI1-10 or AFA 1-10 used, 1907 Numeral type SET wmk Crown (10). F 1300 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Lägg bud Klicka för foto 18957 Denmark Facit Newspaper TI1-10 or AFA 1-10 used, 1907 Numeral type SET wmk Crown (10). F 1250 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300