12953 objekt hittade, visar sidan 544 av 648

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18918 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 Postverket 300 år SET (12). 4 block. F 1400 (Utrop ca €18 / $19) stämplad 200
Köp Klicka för foto 18919 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of 4. Yellowed. F 1400 (Utrop ca €18 / $19) stämplad 200
Köp Klicka för foto 18920K Denmark Facit 213, 216 cover, 10+20 øre on cover cancelled BERGENSBANEN 7.VII.44, sent to Switzerland. (Utrop ca €18 / $19) på brev 200
Köp Klicka för foto 18921 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €35 / $39) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18922 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €35 / $39) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 18923 Denmark Facit 216 or Scott C4 or AFA 181 postfrisk, 1929 Air Mail Stamps 50 øre grey. Good centering. F 2200 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18924 Denmark Facit 221-26 or Scott 192-197 or AFA 169-74 postfrisk, 1927 Ship SET solid background (6). F 1100 (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18925 Denmark Facit 221-26 or Scott 192-197 or AFA 169-74 postfrisk, 1927 Ship SET solid background (6). F 1100 (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18926 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18927 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18928 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €22 / $24) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 18929 Denmark Facit 231 I postfrisk, 1933 Ship 25 ö Type 2. F 1500 (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18930 Denmark Facit 246-55 or Scott 210-19 or AFA 186-95 postfrisk, 1930 60th birthday of King Christian X SET (10). F 1800 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 18931 Denmark Facit 248 or Scott 213 or AFA 188 used, 1930 60th birthday of King Christian X 8 øre grey. 27 copies. F 6.750 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18932 Denmark Facit 278-80 or Scott B6-8 or AFA 236-38 postfrisk, 1937 Dybbøl Mill SET (3). BH1 - 1. F 1350 (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18933 Denmark Facit 278-80 or Scott B6-8 or AFA 236-38 postfrisk, 1937 Dybbøl Mill SET (3). 3 ea minisheets. F 1350 (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18934 Denmark Facit 284 or Scott 261 or AFA 242 postfrisk, 1937 “Silver Jubilee” of the Reign of King Christian X 30 øre blue. Block of four. F 1300 (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18935 Denmark Facit Official Tj1 or AFA 1 used, 1871 Skilling values 2 sk blue, perf 14 × 13½. F 1300 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18936 Denmark Facit Official Tj3 or AFA 3 used, 1871 Skilling values 16 sk green, perf 14 × 13½. Fair centering. F 2300 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18937 Denmark Facit Official Tj3 or AFA 3 used, 1871 Skilling values 16 sk green, perf 14 × 13½. Short corner perf, nice numeral canc. 28. F 2300 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400