12684 objekt hittade, visar sidan 544 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17257 Denmark Facit 184-93 or Scott 145-154 or AFA 85-95 used, 1918 Surcharge on Newspaper stamps SET watermark cross (10). F 1800 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17258K Denmark Facit 188, 193 cover, 27 øre on 10 øre and 27 øre on 1 kr on special delivery cover to Germany, cancelled KJØBENHAVN 3.12.18. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 17259 Denmark Facit 194-200 postfrisk, 1920 Commemorating the Re-union SET and Red Cross(7). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17260 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 postfrisk, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of four. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17261 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 postfrisk, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Set in three blocks-of-four. F 1500 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 17262 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 17 sets. F 11.220 (Utrop ca €65 / $71) stämplad 700
Köp Klicka för foto 17263 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Ten sets. F 6.600 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17264 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Seven sets. F 4.620 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17265 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of 4. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17266 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Three minishetts of four. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17267 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 Postverket 300 år SET (12). 4 block. F 1400 (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17268 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of 4. Yellowed. F 1400 (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17269K Denmark Facit 213, 216 cover, 10+20 øre on cover cancelled BERGENSBANEN 7.VII.44, sent to Switzerland. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 17270 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17271 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17272 Denmark Facit 216 or Scott C4 or AFA 181 postfrisk, 1929 Air Mail Stamps 50 øre grey. Good centering. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17273 Denmark Facit 221-26 or Scott 192-197 or AFA 169-74 postfrisk, 1927 Ship SET solid background (6). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17274 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17275 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17276 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250