12953 objekt hittade, visar sidan 538 av 648

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 18798K Norway Pre-philately, Cover sent from CHRISTIANIA 27.9.1850 to Spydeberg. (Utrop ca €18 / $19) på brev 200
Köp Klicka för foto 18799K Norway Pre-philately, Very nice folded letter sent from TRONDHJEM 16.3.1865 to Röraas. (Utrop ca €18 / $19) på brev 200
Köp Klicka för foto 18800K Norway Facit 104, 120 cover, 5+3x50 öre on registered cover sent from OSLO 23.XI.26 to Great Britain, with arrival pmk at back. (Utrop ca €27 / $29) på brev 300
Köp Klicka för foto 18801 Norway Facit 151-57 or NK 130-36 used, 1925 Isbjörn och flyg SET (7). F 1000 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18802 Norway Facit 426-28 or Scott 340-42 or NK 428-30 postfrisk, 1955 OSLO-NORWEX overprint SET (3). All in sheets of four. F 1200 (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 18803K Denmark Pre-philately, Cover dated in Altona sent "pr Steamer via Hull" to London. Cancellations ALTONA / SCHIFFS-BRIEF, HULL SHIP-LETTER A 4.MR.1843 and arrival pmk 5.AP.1843. (Utrop ca €62 / $68) på brev 700
Köp Klicka för foto 18804K Denmark Pre-philately, Folded letter dated "London 27 Maÿ 1854" sent to Fehmarn, Holstein, via KDOPA HAMBURG 29.5. Accountancy mark 3½ GROSCHEN. (Utrop ca €27 / $29) på brev 300
Köp Klicka för foto 18805K Denmark Pre-philately, Folded letter dated "14 August 1862" sent from Grangemouth, Scotland to Fehmarn, Holstein, via KDOPA HAMBURG 27.8. (Utrop ca €27 / $29) på brev 300
Köp Klicka för foto 18806K Denmark Pre-philately, Folded letter sent from HELSINGØR 6.7.1864 to Arendal. Transit SANDØSUND 7.7.1864. (Utrop ca €27 / $29) på brev 300
Köp Klicka för foto 18807K Denmark Pre-philately, Folded letter sent from HELSINGØR 5.5.1866 to Arendal, via SANDØSUND. Small tear. (Utrop ca €22 / $24) på brev 250
Köp Klicka för foto 18808K Denmark Pre-philately, Incoming letter dated "Boston the 8th April 1841" sent via Germany to Copenhagen. Transit St.P.A. 7.MAI.41. Arrival notation "10 Mai 41 mottaget". Unusually early transatlantic mail. Ex. Larsson. (Utrop ca €88 / $97) på brev 1000
Köp Klicka för foto 18809 Denmark Facit 2 or Scott 2 or AFA 1 used, 1851 FIRE R.B.S. brown. Two copies with different shades. F 5.400 (Utrop ca €53 / $58) stämplad 600
18810 Denmark Facit 6 or Scott 6 or AFA 3 used, 1857 Skilling 16S. grey-violet. Certificate Grönlund. F 1800 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18811 Denmark Facit 6 or Scott 6 or AFA 3 used, 1857 Skilling 16S grey-violet. F 1800 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18812 Denmark Facit 6 or Scott 6 or AFA 3 used, 1857 Skilling 16S. grey-violet. F 1800 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18813 Denmark Facit 6 or Scott 6 or AFA 3 used, 1857 Skilling 16S grey-violet. F 1800 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 18814 Denmark Facit 6 or Scott 6 or AFA 3 used, 1857 Skilling 16S. grey-violet. F 1800 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18815 Denmark Facit 6 or Scott 6 or AFA 3 used, 1857 Skilling 16S. grey-violet. F 1800 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18816 Denmark Facit 6 or Scott 6 or AFA 3 used, 1857 Skilling 16S. grey-violet. F 1800 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 18817 Denmark Facit 6 or Scott 6 or AFA 3 used, 1857 Skilling 16S. grey-violet. F 1800 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300