11328 objekt hittade, visar sidan 536 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17875 Germany GFR (BRD) Michel 189 postfrisk, 1954 Heuss 50 pf grey. EUR 200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17876 Germany GFR (BRD) Michel 315-19 postfrisk, 1959 Beethoven Hall souvenir sheet 2, ten copies. EUR 250 (Utrop ca €19 / $21) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 17877 Germany GFR (BRD) Michel Booklet 9v postfrisk, 1963 Bach with thick cover. EUR 220 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17878 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11dd postfrisk, 1965 Buildings 10 × 20 pf red. EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17879 Germany GFR (BRD) Michel Booklet MH11de postfrisk, 1965 Buildings 10 × 20 pf red. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17880 Germany GFR (BRD) Used 1949–55. All different, e.g. Mi 111, 117, 147, 150, 154, 159, 166, 170-72, 203. Mostly good quality Mi € 605 (38) (Utrop ca €46 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17881 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-20, 147, 150-51, 153-54, 156-59, 163, 166, 170-71, 173-76, souvenir sheet 2. Mostly good quality Mi € 808 (34) (Utrop ca €46 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17882 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-17, 120, 147, 150-51, 154, 159, 166, 170-71, 173-76, 203, 225, souvenir sheet 2. Mostly good quality Mi € 886 (42) (Utrop ca €46 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17883 Germany GFR (BRD) Used 1949–59. All different, e.g. Mi 116-17, 120, 147, 150, 154, 159, 166, 170, 173-76, 203, 225, 246, 273, 315-19. Mostly good quality Mi € 933 (52) (Utrop ca €46 / $52) stämplad 500
17884K Germany GFR (BRD) postfrisk. Selection 1953–72 incl e.g. Mi 166-76, and 200-03. Also Mi 139-40ostämplad. (51) (Utrop ca €46 / $52) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 17885 Germany GFR (BRD) postfrisk 1951-59. All different, e.g. Mi 153-54, 164, 171-72, 200-03, 208, 246, 273. souv.sheet 2. Mostly good quality Mi € 437 (34) (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17886K Germany GFR (BRD) postfrisk. Small lot of 24 stamps, all overprinted "Muster" or "Specimen". (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp 17887K Germany Mixed postfrisk. Small lot s/s and booklets. Somewhat mixed quality. (Utrop ca €19 / $21) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 17888 Gibraltar Pre-philately, Unpaid cover from Gibraltar 17 No 1854 sent to Arnhem, Netherlands apparently via London judging from transit mark 23 NO 1854 and arrival mark Arnhem 25 NO 1854. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 17889 Gibraltar Michel 12 ostämplad, 1887 Queen Victoria 4 p brown-orange. EUR 100 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17890 Gibraltar Michel 101 ostämplad, 1935 25th anniv of the coronation 3 d blue/brown with variety "extra flag staff". SG 115a, cat £325. Slight gum toning. (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17891 Gold Coast Michel 105-17 used, 1938 Different designs SET (13). EUR 85 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17892K Great Britain Pre-philately, Ship letter dated "London April 26 1815" sent "pr Capt Coales Ship Erk" to Narva. Ex. Larsson. (Utrop ca €56 / $62) på brev 600
Köp Klicka för foto 17893 Great Britain Michel 3 used, 1841 Queen Victoria 1 d red-brown, watermark small crown. 50 copies. EUR 300 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17894 Great Britain Michel 5c used, 1854 Queen Victoria, embossed issue 6 d mauve. Papercut in one corner. EUR 500 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400