11328 objekt hittade, visar sidan 534 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17835 Germany Soviet Zone Michel 20-22 postfrisk, 1945 Victims of fascism SET (3). EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17836 Germany Soviet Zone Michel 239 postfrisk, 1949 Goethe souvenir sheet 6 with special cancel. EUR 220 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17837K Germany Saarland Michel 399 used, Einschreiben - Express cover franked with 200 Fr cancelled SAARBRÜCKEN 5.5.57. Michel note date of issue 25.5.1957! (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17838 Germany French Zone Michel 28-37 postfrisk, 1948 Wurttemburg SET except 40Pf (9). EUR 175 (Utrop ca €37 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17839 Germany French Zone Michel 28-37 used, French Wurttemberg. EUR 240 (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17840 Germany French Zone Michel 28-37 used, 1948 Wurtemberg SET (10). EUR 240 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17841 Germany French Zone Michel 37 used, 1948 Württemberg 90 pf carmine. EUR 130 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
17842 Germany French Zone postfrisk/ostämplad 1945–49. Baden, All different, e.g. Mi 37, 37-41A, 42-45A, 46, 47-49, Souvenir sheet 1A. Mostly good quality Mi € 420 (23) (Utrop ca €47 / $52) postfrisk/ostämplad 500
Köp Klicka för foto 17843 Germany French Zone Used 1945–49. Baden, All different, e.g. Allgemeine 5, 31, 37, 47-49, 51-58. Mostly good quality Mi € 414 (12) (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17844 Germany French Zone Used 1948–49. Allgemein 5, Reinland, all different, e.g. Mi 30-31, 35, 36 (cancellation?), 41, 49-52. Mostly good quality Mi € 870 (14) (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17845 Germany French Zone postfrisk 1948–49. Allgemein 5, Reinland, all different, e.g. Mi 35-36, 42-45A, 46-48, 50-51. Mostly good quality Mi € 315 (17) (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17846 Germany Rheinland-Pfalz Michel 30-31 used, 1948 Charity SET (2). EUR 150 (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
17847 Germany Rheinland-Pfalz Michel 30 II-31 II used, 1948 Charity SET (2). EUR 150 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
17848 Germany American and British Zone Michel 4y used, Vertical pair cancelled Eutin. Signed Hettler. EUR 140 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17849K Germany American and British Zone Michel 10, 15 cover, 1945 M in oval 3 pf and 12 pf. Nice cover 1948 with three horizontal pairs of Mi 15. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 17850 Germany American and British Zone Michel 17bDz postfrisk, 1945 M in oval 3 pf darkbluish violet-blueviolet, German print perf 11½. Nice block of four. EUR 2400 (Utrop ca €140 / $160) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 17851 Germany American and British Zone Michel 34aDz used, 1945 M in oval 80 pf. Signed Schlegel. EUR 500 (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17852 Germany American and British Zone Used 1947–49. All different, e.g. Mi 41 I, 45 II, 67 I, 87eg, 100 I, 107, 110, 961-62. Mostly good quality Mi € 502 (29) (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17853 Germany American and British Zone Used 1947–49. All different, e.g. Mi 41 I, 45 II, 100 I, 107, 110, 961-62. Mostly good quality Mi € 383 (23) (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
17854 Germany American and British Zone postfrisk/ostämplad 1947–49. All different, e.g. Mi 59 I, 64 I, 87eg, 93, 97-100, 106-07, 108-10, Souv.sheet 1, 12A+B (all sheets defect). Mostly good quality Mi € 495 (23) (Utrop ca €28 / $31) postfrisk/ostämplad 300