12684 objekt hittade, visar sidan 524 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 16857K Sweden Military mail, F 293 90 öre on postal label "Militärpaket", form No. 25 (Nov 42), on cut piece from parcel sent fom STOCKHOLM 10 13.9.43. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 16858K Sweden Portofrihet 1844, Letter sent from the Svea court of a Appeal in Stockhom to PITEÅ (county of Norrbotten). with a free cover box cancellation and note of free cover. also with a paper seal on the reverse side of the cover. Interesting contents in a legal issue. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 16859K Sweden Perfin, F 260, 265, 266C 5+60+5x100 öre, all with perfins Å&Å, on address card for parcel sent from STOCKHOLM BAN 30.11.38 to Finland. Label regarding customs "13 mk 60 p", of which clearance "5" which have been paid at back with 2x50 p + 1½+2½ m (fold through one stamp). Transit TURKU ÅBO 2.XII.38 and arrival cds NYKARLEBY 3.XII.38. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 16860K Sweden Special cancellation, Meter stamp 25 öre on window envelope sent from SANDVIKEN 21.IX.32 to El salvador. Arrival pmk EL SALVADOR 10.OCT.1932. Sarce destination. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 16861K Sweden Special cancellation, Meter stamp 10+15 öre on window envelope sent from ÅTVIDABERG 22.XI.28 to El salvador. Cancellation SVENSKA AMERIKALINJEN M/S KUNGSHOLM 1STA TUREN 24.NOV.1928 and faint arrival pmk EL SALVADOR. Sarce destination. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 16862P Sweden Newspaper duty tax stamps, TIDNINGSBEVILLNING FR.ST, red cancellation on the newspaper "Nyare Conversations-Bladet" 13.2.1827. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 16863 Sweden postfrisk. Three incomplete Bellman and Linné BC/CB booklets with five pairs in total. (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16864 Sweden ostämplad 1891–1916. Alla olika, t.ex. F 55–56, 58–60, 67, 77, 90–91, 96, 105cx, 119. Ett ex av 1 kr Gustaf V är sunkigt. Mostly good quality. F SEK 7.020 (23) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16865 Sweden ostämplad 1891–1918. Alla olika, t.ex. F 56, 58-59, 77, 90-91, 96, 119, 126-35. Mostly good quality. F SEK 5.325 (28) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16866 Sweden ostämplad 1886–1916. All different, for example F 55-59, 77, 88bz, 90-91, 105-14. Mostly good quality F SEK 4.965 (27) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16867 Sweden ostämplad 1920–36. All different for example F 149A, 151A+C, 154-59, 163, 167a, 171. Mostly good quality F SEK 5.010 (26) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16868 Sweden ostämplad 1920–36. All different for example F 149A, 151A+C, 151A+C, 154-56, 159, 177C, 180a+b, 184, 187a. Mostly good quality F SEK 5.095 (30) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16869 Sweden ostämplad 1920–36. All different for example F 149A, 151A+C, 154-55, 159, 177C, 180a, 184, 187a, 189, 190a+b, 191a. Mostly good quality F SEK 5.020 (28) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16870 Sweden postfrisk 1891–1920. All different for example F 75-76, 108cz, 120-23, 126-29, 131-35, 138. Mostly good quality F SEK 5.165 (29) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16871 Sweden postfrisk 1920–36. All different for example F 140Ccx, 144C, 146E, 152C, 153, 159, 165cc, 168b, 170a+b. Mostly good quality F SEK 5.145 (30) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16872 Sweden postfrisk 1920–36. All different for example F 140Ccx, 144C, 147, 152C, 153, 168a, 170a+b, 172a, 173bz, 174a+c. Mostly good quality F SEK 5.030 (34) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16873 Sweden postfrisk 1920–36. All different for example F 140Ccx, 144C, 153, 165cc, 168b, 170b, 172a, 174a+c, 180b. Mostly good quality F SEK 5.085 (30) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16874 Sweden postfrisk 1920–36. All different for example F 140Ccx, 144C, 153, 168b, 172a, 174c, 178C, 181a, 184, 194, 195. Mostly good quality F SEK 5.185 (29) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16875 Sweden postfrisk 1920–36. All different for example F 140Ccx, 153, 168b, 172a, 174c, 178C, 191a, 194-95. Mostly good quality F SEK 4.520 (26) (Utrop ca €46 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16876 Sweden ostämplad 1877–1914. All different, for example F 34, 42-46, 65ostämplad utan gummi, 67. Mostly good quality F SEK 5.100 (13) (Utrop ca €46 / $52) 500