11328 objekt hittade, visar sidan 515 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17455 Belgium Used 1851-1912. All different, e.g. Mi 9 II, 38, 40, 58-59, 76-77, 86-88 II, 99 . Mostly good quality Mi € 508 (27) (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17456 Belgium ostämplad 1914-32. All different, e.g. Mi 106-12, 125, 275, 287, 304, 319-21. Mostly good quality Mi € 584 (28) (Utrop ca €37 / $42) ostämplad 400
17457 Belgium ostämplad 1911-56. All different, e.g. Mi 106, 112, 134-38, 297, 382, Officials 5, Postage due 2, P.Germany 12. Mostly good quality Mi € 704 (42) (Utrop ca €37 / $42) ostämplad 400
17458K Belgium Used 1849-1958. All different, e.g. Mi 1, 18, 38, 240, 371, 526-27, 1032-34, Railway 5. Souv.sheet 6-8. Mostly good quality Mi € 588 (46) (Utrop ca €37 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17459 Belgium Used 1851–1869. All different, e.g. Mi 9 II, 10A+C, 13B, 17, 18C, 26A. Mostly good quality. Mi € 502 (14) (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17460 Belgium ostämplad 1866–1939. All different, e.g. Mi 20 ostämplad utan gummi, 104–06, 139, 191–203, 268–69, 275, 400, 504, 513, 518. Mostly good quality. Mi € 553 (45) (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17461 Belgium Used 1863–. All different, e.g. Mi 10C, 21-22, 33, 46. Mostly good quality. Mi approx € 500 (18) (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17462 Belgium ostämplad 1914–40. All different, e.g. Mi 104–06, 191–203, 297, 319–21, 369, 370. Mostly good quality. Mi € 533 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17463 Belgium ostämplad 1910–55. All different, e.g. Mi 297, 400, 512–13, 834, 845, 859-62, 992–94, Officials 10, Eupen 12. Mostly good quality. Mi 548 € (42) (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp Klicka för foto 17464 Belgium Used 1851–1905. All different, e.g. Mi 5B, 26, 33, 35-39, 47, 57-58, 77. Mostly good quality. Mi € 531 (23) (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17465 Belgium ostämplad 1883–1956. All different, e.g. Mi 240-41, 298, 321, 797, souv.sheet 23, Railway 72. Mostly good quality. Mi € 517 (37) (Utrop ca €19 / $21) ostämplad 200
Köp 17466 Belgium Used 1879-1920. Back-of-the-book, All different, e.g. Postage due 6-7, Railway 4, 7-14, 111, 194, Parcel 6, telgraph 7, Eupen 11, 14,. Mostly good quality. Mi € 400 (32) (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17467K Belgium postfrisk. Souv.sheets Mi block 23, 26, 13. Good quality. Mi € 171 (2) (Utrop ca €19 / $21) postfrisk 200
Köp Klicka för foto 17468 Benin Michel 30-42 ostämplad, 1894 Allergorie SET (13). 20+25+40 c is cancelled. EUR 155 (Utrop ca €37 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17469 Benin ostämplad/stämplad 1892–1894. All different, e.g. Mi 6, 24, 29, 39-40. Somewhat mixed quality Mi € 290 (18) (Utrop ca €37 / $42) ostämplad/stämplad 400
Köp Klicka för foto 17470 Bermuda Michel 114a ostämplad, 1938 George VI 10 Sh green and deep lake on pale emerald paper. SG 119, cat £450 for xx. Well-centered copy with slightly toned gum as usual. EUR 260 (Utrop ca €37 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17471K Bermuda , Unpaid cover with contents dated Hamilton Christmas 1875, sent to New Jersey, USA. Postage due cancel NEW-YORK DUE 5 CTS JAN 10. Note 'per Camina'. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 17472 Bolivia Michel 18-21 ostämplad utan gummi, 1878 Coat-of-arms and book proofs in issued colours on thin white paper, ungummed, SET (4). (Utrop ca €28 / $31) ostämplad utan gummi 300
Köp Klicka för foto 17473K Brazil Pre-philately, Cover sent to Bordeaux, France unpaid with several transit marks and postage due note "15". Contents dated Rio de Janeiro 24 May 1851. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
17474K Brazil , PS-cover sent from BAHIA 19.SET.xx to Germany. At back seals KAISERLICH DEUTSCHES BRIEF-POSTAMT BERLIN. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200