11281 objekt hittade, visar sidan 501 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17956 Austria Michel 226xC used, 1918 Air Mail 2.50/3 kKr ochra 25 × 30 mm perf 12½ × 11½. EUR 180 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17957K Austria Michel 239 cover, 60 h as additional postage on postal stationery card 10 h, sent as express from WIEN 9.V.19. (Utrop ca €18 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 17958 Austria Michel 243 IIB postfrisk, 1919 Overprint on Coat-of-Arms 2 Kr blue perf 11½. EUR 240 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17959 Austria Michel 243 IIB used, 1919 Overprint on Coat-of-Arms 2 Kr blue perf 11½. EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17960K Austria Michel 244, 223, 198 cover, 2×3+25+90 h as additional postage on postal stationery card 10 h, sent from WIEN 14.IV.19 to Switzerland. EUR 120 (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
Köp Klicka för foto 17961 Austria Michel 246 I A ostämplad, 1919 Weapon 10Kr violet Size 25ostämplad30 mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17962 Austria Michel 246 IA ostämplad, 1919 Coat-of-arms 10 Kr dark brown-violet 25 × 30 mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17963 Austria Michel 246 IA ostämplad, 1919 Weapon 10 Kr violet with surcharge. Size 25 ostämplad 30mm. EUR 120 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17964 Austria Michel 246 IA used, 1919 Overprint on Coat-of-Arms 10Kr violet perf 12½. EUR 280 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
17965K Austria Michel 314-315 cover, 2×½+7×2 kr at back on registered special delivery cover sent from WIEN 20.V.21 to USA. Arrival postmarks NEW YORK REGISTERED 2.JUN.1921. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 17966 Austria Michel 447-67 ostämplad, 1925 Stamps SET (21). EUR 150 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 17967 Austria Michel 509 ostämplad, 1929 Landscapes 60 g olive-green. EUR 170 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17968 Austria Michel 518-23 ostämplad, 1931 Rotary congress SET (6). EUR 700 (Utrop ca €46 / $51) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 17969 Austria Michel 518-23 ostämplad, 1931 Rotary congress SET (6). EUR 350 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17970 Austria Michel 524-29 used, 1931 Poets SET (6). EUR 270 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17971 Austria Michel 552 used, 1933 FIS championship 24 Sh violet. On papercut. EUR 160 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17972 Austria Michel 567-87 used, 1934 Folk costumes SET (22). Including both 6g and 2S. EUR 200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17973 Austria Michel 584 used, 1934 Tirolerv 2 Sh dark-blue-green. EUR 110 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17974 Austria Michel 584 used, 1934 2 Sh pale-green. EUR 110 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17975 Austria Michel 591-96 used, 1934 Famous Contractors SET (6). On papercuts. EUR 150 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400