14221 objekt hittade, visar sidan 50 av 712

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 1010 Sweden Facit 273BC/CB2 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 and 4+3 sides without coloured line in coat lapel. Wide margins. F 4.400 (Utrop ca €57 / $63) stämplad 600
Köp Klicka för foto 1011 Sweden Facit 273BC1 or Scott 302 postfrisk, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 sides with coloured line in coat lapel. Wide margin. F 1600 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Klicka för foto 1012K Sweden Facit 273CB cover, Express label, cover to Stockholm. Two pairs in block of four. Also 5 öre Bellman. Cancelled PKP 274. Neat and clean. (Utrop ca €110 / $130) på brev 1200 1200
Köp Klicka för foto 1013 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 postfrisk, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margin. F 1600 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 1014 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margin. F 2200 (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1015 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margins. F 2200 (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 1016 Sweden Facit 273CB2 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides without coloured line in coat lapel. Wide margins. YSTAD 19.8.40. F 2200 (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Klicka för foto 1017 Sweden Facit 274A used, 1948 Gustaf V large numerals 10 öre green. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 3 6.12.48. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300 300
1018P Sweden Facit 275II Cv4 postfrisk, 1950 GV Right profile 15 öre. 232 copies with variety "colored line from ear lobe to collar". F 46400. (Utrop ca €66 / $74) postfrisk 700 700
Köp Klicka för foto 1019 Sweden Facit 276B used, 1940 Gustaf V large numerals 20 öre carmine-red, perf at three sides. EXCELLENT cancellation LJUNGBY 15.11.44. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1020 Sweden Facit 277 used, 1940 Gustaf V large numerals 25 öre orange. EXCELLENT cancellation KRISTIANSTAD 11.11.41. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
1021A Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns. 100 sets in coils (33), 2.30 kr is missing. F approx 75000 (Utrop ca €280 / $320) postfrisk 3000 3000
Klicka för foto 1022 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). Three sets. F 2.400 (Utrop ca €47 / $53) postfrisk 500 500
Köp Klicka för foto 1023 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). Five sets. F 4000 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 1024 Sweden Facit 286 used, 1939 Three Crowns 60 öre red-carmine. Excellent cancellation HILLERSTORP 16.11.42. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1025 Sweden Facit 286 used, 1939 Three Crowns 60 öre red-carmine. EXCELLENT cancellation STRÖMBACKA 6.5.42. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1026 Sweden Facit 297 used, 1939 Three Crowns 1.15 Kr reddish brown. EXCELLENT cancellation MALMÖ 1 21.2.40. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1027 Sweden Facit 300 used, 1948 Three Crowns 1.40 Kr dark green. EXCELLENT cancellation ENHÖRNA 27.9.68. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 1028 Sweden Facit 300 used, 1948 Three Crowns 1.40 Kr dark green. EXCELLENT cancellation GÖTEBORG 6 3.2.61. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Klicka för foto 1029 Sweden Facit 301 used, 1939 Three Crowns 1.45 Kr yellow-green. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 16.3.45. (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300 300