3737 objekt hittade, visar sidan 48 av 187

Restförsäljning Auktion 373

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 970 Sweden Facit 214 or Scott 216 used, 20 öre red with superb cancellation STOCKHOLM 1, 21.10.24. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 1100
971K Sweden Facit 214 or Scott 216 cover, 20 öre on postcard sent from STOCKHOLM CONGRES POSTAL UNIVERSEL 19.8.24 to Poland. Scarce. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400 400
Klicka för foto 972 Sweden Facit 216a or Scott 218 used, 30 öre dark blue. Superb cancellation STOCKHOLM 1, 24.9.24. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 650
973 Överflyttad till kommande auktion
974 Överflyttad till kommande auktion
975 Överflyttad till kommande auktion
976 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 977 Sweden Facit 221 or Scott 223 used, 60 öre red-lilac with excellent cancellation STOCKHOLM 21.10.24. F 700 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
Klicka för foto 978 Sweden Facit 223-25 or Scott 225-27 postfrisk, 1 - 5 Kr (3). F 9200 (Utrop ca €110 / $120) postfrisk 1200 1300
Klicka för foto 979 Sweden Facit 223-25 or Scott 225-27 ostämplad, 1 - 5 Kr (3). F 3500 (Utrop ca €47 / $52) ostämplad 500 500
Köp 980 Sweden Facit 226-30 postfrisk, 1928 70th Birthday of King Gustaf V SET (5). Blocks of four. (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Klicka för foto 981 Sweden Facit 233a postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 kr green, toned paper. Excellent centering and perforation. F 2500++ (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400 500
Klicka för foto 982 Sweden Facit 233a postfrisk, 1931 The Royal Palace 5 kr green, toned paper. Almost perfectly centered copy. F 2500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Klicka för foto 983 Sweden Facit 233a+b postfrisk-ostämplad, 1931 The Royal Palace 5 kr green, toned paper and white paper ostämplad. Good centerings. F 6.100 (Utrop ca €47 / $52) postfrisk-ostämplad 500 950
Klicka för foto 984 Sweden Facit 233b postfrisk, 1939 The Royal Palace 5 Kr green, white paper. Good centering. F 3600 (Utrop ca €75 / $83) postfrisk 800 800
Klicka för foto 985 Sweden Facit 233b postfrisk, 1939 The Royal Palace 5 kr green, white paper. Superb copy. F 3600++ (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400 400
986 Överflyttad till kommande auktion
987K Sweden Facit 234-37 or Scott 232-35 postfrisk, 1932 Lützen 10-90 öre. Duplicates: 234A (134), 234C (56), 235A (81), 235C (45), 236 (91), and 237 (10). Superb quality. F 31000. (Utrop ca €110 / $120) postfrisk 1200
Köp Klicka för foto 988 Sweden Facit 234-37 or Scott 232-35 postfrisk, 1932 Lützen SET (6). Seven sets. F 4900 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 989K Sweden Facit 239A, C, E postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green, type II A 68 copies, C 70 copies, and E 20 copies. F 9380. (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400