11281 objekt hittade, visar sidan 471 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17356 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 17 sets. F 11.220 (Utrop ca €65 / $71) stämplad 700
Köp Klicka för foto 17357 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Ten sets. F 6.600 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17358 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Seven sets. F 4.620 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17359 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Three minishetts of four. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17360 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 Postverket 300 år SET (12). 4 block. F 1400 (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17361 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 used, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of 4. Yellowed. F 1400 (Utrop ca €19 / $20) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17362K Denmark Facit 213, 216 cover, 10+20 øre on cover cancelled BERGENSBANEN 7.VII.44, sent to Switzerland. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 17363 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17364 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17365 Denmark Facit 216 or Scott C4 or AFA 181 postfrisk, 1929 Air Mail Stamps 50 øre grey. Good centering. F 2200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17366 Denmark Facit 221-26 or Scott 192-197 or AFA 169-74 postfrisk, 1927 Ship SET solid background (6). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17367 Denmark Facit 221-26 or Scott 192-197 or AFA 169-74 postfrisk, 1927 Ship SET solid background (6). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17368 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17369 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17370 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 17371 Denmark Facit 231 I postfrisk, 1933 Ship 25 ö Type 2. F 1500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17372 Denmark Facit 246-55 or Scott 210-19 or AFA 186-95 postfrisk, 1930 60th birthday of King Christian X SET (10). F 1800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17373 Denmark Facit 248 or Scott 213 or AFA 188 used, 1930 60th birthday of King Christian X 8 øre grey. 27 copies. F 6.750 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17374 Denmark Facit 278-80 or Scott B6-8 or AFA 236-38 postfrisk, 1937 Dybbøl Mill SET (3). 3 ea minisheets. F 1350 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17375 Denmark Facit 284 or Scott 261 or AFA 242 postfrisk, 1937 “Silver Jubilee” of the Reign of King Christian X 30 øre blue. Block of four. F 1300 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300