11281 objekt hittade, visar sidan 470 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17336 Denmark Facit 121 or Scott 135 or AFA 81 used, 1915 GPO Copenhagen 5 Kr brown-red, watermark cross. Good centering. Short perfs. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17337 Denmark Facit 121 or Scott 135 or AFA 81 used, 1915 GPO Copenhagen 5 Kr brown-red, watermark cross. Fair centering. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17338 Denmark Facit 121 or Scott 135 or AFA 81 used, 1915 GPO Copenhagen 5 Kr brown-red, watermark cross. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17339 Denmark Facit 121 or Scott 135 or AFA 81 used, 1915 GPO Copenhagen 5 Kr brown-red, watermark cross. Fair centering. F 1400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17340 Denmark Facit 121 or Scott 135 or AFA 81 used, 1915 Posthuset 5 Kr brunröd, vm kors. F 1400 (Utrop ca €18 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17341 Denmark Facit 121 or Scott 135 or AFA 81 used, 1915 Posthuset 5 Kr brunröd, vm kors. F 1400 (Utrop ca €18 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 17342 Denmark Facit 124-30 or Scott 185-91 or AFA 160-66 postfrisk, 1926 Surcharge on Official stamps SET watermark cross (7). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17343 Denmark Facit 124-30 or Scott 185-91 or AFA 160-66 used, 1926 Surcharge on Official stamps SET watermark cross (7). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17344K Denmark Facit 138, 155 cover, Rek, frankerat Christian X 20 och 50 øre. Sänt till Manila, stämplat i Köpenhamn 7.8.22. Mottagningsstämpel på baksidan. Brevet är öppnat till vänster något ovarsamt. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 17345 Denmark Facit 141 or Scott 107 or AFA 101 postfrisk, 1919 King Christian X 25 øre black/brown. Fair centering. F 1250 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17346 Denmark Facit 144 or Scott 110 or AFA 102 used, 1918 King Christian X 27 øre black/red. 22 copies. F 11.000 (Utrop ca €55 / $62) stämplad 600
Köp Klicka för foto 17347 Denmark Facit 156b or Scott 123a or AFA 107a ostämplad, 1921 King Christian X 60 øre ultramarine / brown. Good centering. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17348 Denmark Facit 160 or Scott 127 or AFA 109 postfrisk, 1920 King Christian X 90 øre red/brown. Sheet of four stamps. F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17349 Denmark Facit 162 or Scott 129 or AFA 151 used, 1925 King Christian X 2 Kr red-lilac / grey. 22 copies. F 4.400 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17350 Denmark Facit 184-93 or Scott 145-154 or AFA 85-95 used, 1918 Surcharge on Newspaper stamps SET watermark cross (10). F 1800 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17351K Denmark Facit 188, 193 cover, 27 øre on 10 øre and 27 øre on 1 kr on special delivery cover to Germany, cancelled KJØBENHAVN 3.12.18. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 17352 Denmark Facit 194-200 postfrisk, 1920 Commemorating the Re-union SET and Red Cross(7). F 2200 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17353 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 postfrisk, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of four. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17354 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 postfrisk, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). 3 sheets of four. F 1500 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17355 Denmark Facit 201-12 or Scott 164-75 or AFA 132-43 postfrisk, 1924 300th anniversary of the Post Office SET (12). Set in three blocks-of-four. F 1500 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250