11328 objekt hittade, visar sidan 464 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 16435 Sweden postfrisk 1920–36. Small coil stamps, all different, e.g. F 145A + C + E, 149C, 151A, 168b, 174c, 177C, 180b, 183a + b. Mostly good quality F SEK 6.045 (24) (Utrop ca €37 / $42) 400
Köp Klicka för foto 16436 Sweden postfrisk 1920–36. Small coil stamps, all different, e.g. F 145A + C + E, 149C, 168b, 174c, 178C, 183a, 185a, 187c, 191a, 193, 195. Mostly good quality F SEK 5.600 (23) (Utrop ca €37 / $42) 400
Köp Klicka för foto 16437 Sweden postfrisk 1918–69. Different booklets, GV 7 öre, Scheele, type I GVI 25 öre red, type II: 20 öre grey, 30 öre blue. Mostly good quality F SEK 3.465 (17) (Utrop ca €37 / $42) 400
Köp Klicka för foto 16438 Sweden postfrisk 1891–1920. All different, e.g. F 75-76, 85, 120, 122, 126-35, 138, 138cz. Mostly good quality. F SEK 4.640 (33) (Utrop ca €28 / $31) 300
Köp Klicka för foto 16439 Sweden ostämplad lot Officials large size on stock card. 3 and 5 öre perf. 14, and 5, 6, 10, 30, 50 öre and 1 kr perf. 13. Also 2x50 öre small officials with wm crown. 30 öre without gum and two stamps with thin spots. Somewhat mixed quality F 2720 (10) (Utrop ca €28 / $31) 300
Köp Klicka för foto 16440 Sweden ostämplad 1886–1934. All different, e.g. F 105-14, 115, 123, 126-35, 140Acx, 141, 145E, 148C, 149A, 151A+C. Mostly good quality F SEK 5.050 (52) (Utrop ca €28 / $31) 300
Köp Klicka för foto 16441 Sweden ostämplad 1910-19. Små tjänste med avvikande vm, alla olika, t.ex. 27vm1, 33vm, 46cz, 48cxz, 54cx. Mostly good quality. F SEK 2.145 (12) (Utrop ca €19 / $21) 200
16442K Sweden Used collection Officials. Mostly readable–superb cancellations, incl. a few perf. 14. Somewhat mixed quality. (70) (Utrop ca €93 / $100) 1000 1000
Köp Klicka för foto 16443 Sweden Used 1920–34. Standing Lion, all different, for example F 140Ccx, 141bz, 144Acc+Ccx+Ecx, 145E+Ecx, 146E, 148Acx+Acxz. Mostly good quality F SEK 4.740 (18) (Utrop ca €47 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16444 Sweden Used 1920–36. All different, for example F 140Ccx, 141bz, 144Acc+Ecx, 145E+Ecx, 146E, 148Acxz, 152Acx, 153, 154bz. Mostly good quality F SEK 5.180 (25) (Utrop ca €47 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16445 Sweden Used 1920–36. All different, for example F 140Ccx, 141bz, 144Acc+Ecx, 145E+Ecx, 146E, 148Acxz, 152Acx, 153, 154bz. Mostly good quality F SEK 5.180 (26) (Utrop ca €47 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16446 Sweden Used 1920–36. All different, for example F 140Ccx, 141bz, 144Acc+Ecx, 145E+Ecx, 146E, 152Acx, 153, 154-55bz, 159bz. Mostly good quality F SEK 5.130 (29) (Utrop ca €47 / $52) 500
16447 Sweden Used lot. Cancellations, somewhat better stamps, pair combinations, and Postage Dues. (Utrop ca €47 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16448 Sweden Used 1891–1916. "Avarter", all different, e.g. F 71–74cx, 74v1, 75vm2, 105cx, 109cz, 136cz, 138cz. Mostly good quality. F SEK 5.340 (21) (Utrop ca €47 / $52) 500
Köp Klicka för foto 16449 Sweden Used 1920-34. Standing Lions, All different, e.g. F 140C+Ccx, 141bz, 142Ecxz, 144Acc+Ccx+Ecx, 145E+Ecx+Ecxz, 146E, 148Acx. Mostly good quality F SEK 4.890 (20) (Utrop ca €37 / $42) 400
Köp Klicka för foto 16450 Sweden Used 1920-36. Small coilstamps, All different, e.g. F 140Ccx, 141bz, 144Acc+Ecx, 145E+Ecx, 146E, 151Cbz, 153, 156cxz. Mostly good quality F SEK 5.155 (25) (Utrop ca €37 / $42) 400
Köp Klicka för foto 16451 Sweden Used 1920-36. Small coilstamps, All different, e.g. F 141bz, 144Acc, 145E+Ecx, 146E, 153, 156cxz, 159bz, 165bz+cxz, . Mostly good quality F SEK 5.040 (27) (Utrop ca €37 / $42) 400
Köp Klicka för foto 16452 Sweden Used 1920-36. Small coilstamps, All different, e.g. F 142Acxz, 144Acc, 145E+Ecx, 146E, 148Acx, 153, 156cxz, 159bz, 165bz+cxz+cz . Mostly good quality F SEK 5.050 (26) (Utrop ca €37 / $42) 400
Köp Klicka för foto 16453 Sweden Used 1920-36. Small coilstamps, All different, e.g. F 144Acc, 145E+Ecx, 146E, 153, 156cxz, 159bz, 165bz, 168bz, 169cxz, 179Abz, 189 . Mostly good quality F SEK 5.200 (30) (Utrop ca €37 / $42) 400
Köp Klicka för foto 16454 Sweden Used 1920-36. Small coilstamps, All different, e.g. F 144Acc, 145E+Ecx, 146E, 153, 159bz, 165bz, 168bz, 169cxz, 179Abz, 189. Mostly good quality F SEK 5.390 (29) (Utrop ca €37 / $42) 400