9984 objekt hittade, visar sidan 463 av 500

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 19241 Germany Local emissions Michel Non-postal (Private) Mühlberg 10F postfrisk, 1945 pair 20 pf blue with and without overprint. Signed. EUR 750 (Utrop ca €47 / $53) postfrisk 500
Köp Klicka för foto 19242 Germany Allied Occupation Michel 103-05 I postfrisk, 1949 Hanover Fair souvenir sheet. EUR 120 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 19243 Germany Allied Occupation Michel 103-05 I used, 1949 Souvenir sheet export fair Hannover. EUR 120 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19244 Germany Allied Occupation Michel 924-26 used, 1946 Stamp Exhibition Berlin. Special cancellation "Flüchtings-u. Altershilfe, imperforated and perforated s/s. EUR 450 (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 19245 Germany Saarland Michel 297-98 postfrisk, 1950 European Council SET (2). EUR 220 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 19246K Germany Saarland Michel 399 used, Einschreiben - Express cover franked with 200 Fr cancelled SAARBRÜCKEN 5.5.57. Michel note date of issue 25.5.1957! (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19247 Germany French Zone Michel 28-37 used, French Wurttemberg. EUR 240 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 19248 Germany French Zone Michel 28-37 used, 1948 Wurtemberg SET (10). EUR 240 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19249 Germany French Zone Michel 37 used, 1948 Württemberg 90 pf carmine. EUR 130 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
19250 Germany French Zone postfrisk/ostämplad 1945–49. Baden, All different, e.g. Mi 37, 37-41A, 42-45A, 46, 47-49, Souvenir sheet 1A. Mostly good quality Mi € 420 (23) (Utrop ca €47 / $53) postfrisk/ostämplad 500
Köp Klicka för foto 19251 Germany French Zone Used 1948–49. Allgemein 5, Reinland, all different, e.g. Mi 30-31, 35, 36 (cancellation?), 41, 49-52. Mostly good quality Mi € 870 (14) (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 19252 Germany Rheinland-Pfalz Michel 30-31 used, 1948 Charity SET (2). EUR 150 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
19253 Germany Rheinland-Pfalz Michel 30 II-31 II used, 1948 Charity SET (2). EUR 150 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
19254 Germany American and British Zone Michel 4y used, Vertical pair cancelled Eutin. Signed Hettler. EUR 140 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 19255K Germany American and British Zone Michel 10, 15 cover, 1945 M in oval 3 pf and 12 pf. Nice cover 1948 with three horizontal pairs of Mi 15. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 19256 Germany American and British Zone Michel 17bDz postfrisk, 1945 M in oval 3 pf darkbluish violet-blueviolet, German print perf 11½. Nice block of four. EUR 2400 (Utrop ca €140 / $160) postfrisk 1500
Köp Klicka för foto 19257 Germany American and British Zone Used 1947–49. All different, e.g. Mi 41 I, 45 II, 100 I, 107, 110, 961-62. Mostly good quality Mi € 383 (23) (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
19258 Germany American and British Zone postfrisk/ostämplad 1947–49. All different, e.g. Mi 59 I, 64 I, 87eg, 93, 97-100, 106-07, 108-10, Souv.sheet 1, 12A+B (all sheets defect). Mostly good quality Mi € 495 (23) (Utrop ca €28 / $32) postfrisk/ostämplad 300
19259P Germany American and British Zone Used accumulation 1948–53 on Visir leaves. Notopfer Steuermarke. Mostly good quality. (500) (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 19260 Germany GDR (DDR) Michel 251-55 postfrisk/ostämplad, 1950 President Pieck SET (4). In BLOCKS OF FOUR with two xx and two x stamps in each block. EUR 290. (Utrop ca €28 / $32) postfrisk/ostämplad 300