12684 objekt hittade, visar sidan 445 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 15277 Sweden Facit 413SX1 used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 15 öre red, pair 15+5 öre. EXCELLENT cancellation NÄSBYPARK 11.7.57. (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150
Köp Klicka för foto 15278K Sweden Facit 414A cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 20 öre grey as postage due on insufficiently prepaid cover sent from MONTREAL P.O. CANADA 14.II.1961 to ÖREBRO 2 4.3.61. Postage due cancellation T 10 CENTIMES. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15279K Sweden Facit 414A, 498A cover, 3x20+30 öre on air mail cover sent from LIDINGÖ 1 1.12.58 to Iraq. Arrival pmk´s at back. Some imperfections but scarce destination. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Klicka för foto 15280 Sweden Facit 414BB used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 20 öre grey, pair. EXCELLENT cancellation BLIKSTORP 15.2.60.. (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200 200
15281K Sweden Facit 414BB cover, 2x20 öre on cover sent from STOCKHOLM BAN 30.10.58 to Italy, and then forwarded with additional postage 25+50 l to Stockholm. Many cancellations e.g. scarce GPS REKLK BROMMA 13.11.58, plus OKÄND EFTER ADRESS and KUNGL. GENERALPOSTSTYRELSENS REKLAMATIONSKONTOR STOCKHOLM 13.NOV.1958. Interesting item. (Utrop ca €46 / $52) på brev 500
15282K Sweden Facit 415 cover, 25 öre on postcard sent from BÅSTAD 11.7.60 tp Greece. Arrival pmk MYKONOS.. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15283K Sweden Facit 415, 308, 526, 528B cover, 25 öre + 1+2+10 kr on form No. 77 cancelled STOCKHOLM 3 6.11.61. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 15284 Sweden Facit 416 postfrisk, 1957 G VI type 2 30+10öre blue. 3 ea of sets of 4 different. F 2.640 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
15285K Sweden Facit 416A cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue on postcard sent from HÖGANÄS 12.9.58. Forwarded with additional postage paid with meter stamp 55 öre, sent with air mail from GÖTEBORG 13.9.1958 to New Zealand. Very interesting item. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15286K Sweden Facit 416A cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, together with 80+90 öre meter stamps, on address card for parcel sent from ÖSTERSUND PAK A 29.8.58 to HUDIKSVALL 1 30.8.58. Interesting mixed franking. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15287 Sweden Facit 416B used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, perf on 3 sides. EXCELLENT cancellation SVANSTEIN 3.2.60. (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Köp Klicka för foto 15288K Sweden Facit 416D4 cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, corner cut right and down, single usage, on reply pc part sent from HAMBURG-ALTONA 1 11.7.61 to Halmstad.. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15289K Sweden Facit 416DD1, 394A, bKe43 cover, 5+2x30 öre on postcard 20 öre, with special delivery, sent from GÖTEBORG 1 27.11.59 to Germany. Arrival pmk´s HAMBURG 28.11.59. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15290K Sweden Facit 416HA6 cover, 10+3x30 öre in booklet pane on registered cover sent from NORRKÖPING 1 21.10.58 to Stockholm. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15291 Sweden Facit 416SX1 postfrisk, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, pair 30+10 öre and 10+30 öre. 7 pair of each. F 2.380 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 15292K Sweden Facit 416SX1 cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, pair 30+10 öre, on aerogram sent from STOCKHOLM 26.1.59 to Egypt. Arrival pmk CAIRO 29.1.59. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 15293 Sweden Facit 416SX2, DD used, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, two pairs 10+30 öre, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 30 öre blue, twp pairs corner cut, in two blocks of four. (2). (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150
Köp Klicka för foto 15294K Sweden Facit 417 cover, 1957 Gustaf VI Adolf, type 2 40 öre olive green, single usage, on aerogram sent from SOLNA 3 12.3.59 to Hawaii. Scarce destination. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15295K Sweden Facit 417, 294, 394Aa cover, 5+40 öre + 1 kr on after-assessment card regarding an insufficiently prepaid parcel, cancelled FARSTA 5 5.12.59.. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15296K Sweden Facit 417, 300 cover, 40 öre + 1.40 kr on address card for urgent cash on delivery parcel sent from ÅKERSBERGA 2.2.59 to ANGARN 3.2.59. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100