12684 objekt hittade, visar sidan 411 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 14597 Sweden Facit 237 or Scott 235 ostämplad, 1932 Lützen 90 öre grön. 21 stycken. F 3.150 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 14598K Sweden Facit 237 or Scott 235 cover, 90 öre, single usage, on address card sent from GÖTEBORG 28.12.32 to ROTTNARYD 24.12.1932. F 500 (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 14599K Sweden Facit 237, 234C cover, 10+90 öre on insured special delivery cover sent from VARBERG 31.12.32 to Malmö. Somewhat carelessly opened. 90 öre Lützen scarce on letter mail. F 1000 (Utrop ca €46 / $52) på brev 500
Köp Klicka för foto 14600 Sweden Facit 238 or Scott 237 ostämplad, 1933 Postsparbanken 50 år 5 öre grön typ I. 22 stycken. F 3.300 (Utrop ca €28 / $31) ostämplad 300
14601K Sweden Facit 238 or Scott 237 cover, 2x5 öre in pair on postcard sent from MARIESTAD 9.12.33 to Styrsö. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 14602K Sweden Facit 238 or Scott 237 cover, 5 öre type I on postcard sent from PKXP No x7A 17.12.1933 to Töftedal. F 500 (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14603K Sweden Facit 238, 72, 139, 239A cover, 5 öre type I with EXCELLENT cancellation STOCKHOLM PFFS 6.2.34, together with 2+3+5 öre, on cover with special private label about this unusual stamp. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
Köp Klicka för foto 14604 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 Postsparbanken 50 år SET (4). 14 serier. F 7.000 (Utrop ca €65 / $72) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 14605 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank SET (4). 3 sets. F 1500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14606 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank SET (4). 4 sets. F 2.000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14607 Sweden Facit 239A or Scott 238 postfrisk, 1933 Postsparbanken 50 år 5 öre grön typ II, tvåsid. 50 stycken. F 3000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14608K Sweden Facit 239C or Scott 238 cover, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green, perf on four sides, on printed matter sent from MALMÖ 24.3.34 to Russia. Arrival pmk at back. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 14609K Sweden Facit 239C, 235C cover, 2x5+15 öre on cover sent from LANDSKRONA 17.1.34 to India.. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14610K Sweden Facit 240-242 cover, Riksdagen 5–15 öre, different combinations, on three cover sent to Latvia in 1935. (3). (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 14611 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14612 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14613 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14614 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14615 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14616 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300