9984 objekt hittade, visar sidan 399 av 500

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 17961K Denmark Facit 213, 216 cover, 10+20 øre on cover cancelled BERGENSBANEN 7.VII.44, sent to Switzerland. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 17962 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17963 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 ostämplad, 1925 Air Mail Stamps SET (5). F 2200 (Utrop ca €38 / $42) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 17964 Denmark Facit 213-17 or Scott C1-5 or AFA 144-16, 181-82 used, 1925 Air Mail Stamps SET (5). 1 kr with small flaw in top right corner, otherwise a nice set. F 5500 (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 17965 Denmark Facit 216 or Scott C4 or AFA 181 postfrisk, 1929 Air Mail Stamps 50 øre grey. Good centering. F 2200 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17966 Denmark Facit 221-26 or Scott 192-197 or AFA 169-74 postfrisk, 1927 Ship SET solid background (6). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17967 Denmark Facit 221-26 or Scott 192-197 or AFA 169-74 postfrisk, 1927 Ship SET solid background (6). F 1100 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17968 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17969 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17970 Denmark Facit 231 or AFA 205 postfrisk, 1933 Ship 25 øre blue, quadrillé background. F 1500 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 17971 Denmark Facit 231 I postfrisk, 1933 Ship 25 ö Type 2. F 1500 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17972 Denmark Facit 246-55 or Scott 210-19 or AFA 186-95 postfrisk, 1930 60th birthday of King Christian X SET (10). F 1800 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 17973 Denmark Facit 248 or Scott 213 or AFA 188 used, 1930 60th birthday of King Christian X 8 øre grey. 27 copies. F 6.750 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17974 Denmark Facit 278-80 or Scott B6-8 or AFA 236-38 postfrisk, 1937 Dybbøl Mill SET (3). BH1 - 1. F 1350 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17975 Denmark Facit 278-80 or Scott B6-8 or AFA 236-38 postfrisk, 1937 Dybbøl Mill SET (3). 3 ea minisheets. F 1350 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17976 Denmark Facit 284 or Scott 261 or AFA 242 postfrisk, 1937 “Silver Jubilee” of the Reign of King Christian X 30 øre blue. Block of four. F 1300 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 17977 Denmark Facit Official Tj1 or AFA 1 used, 1871 Skilling values 2 sk blue, perf 14 × 13½. F 1300 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17978 Denmark Facit Official Tj1 or AFA 1 used, 1871 Skilling values 2 sk blue, perf 14 × 13½. Good centering. F 1300 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 17979 Denmark Facit Official Tj3 or AFA 3 used, 1871 Skilling values 16 sk green, perf 14 × 13½. Fair centering. F 2300 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 17980 Denmark Facit Official Tj3 or AFA 3 used, 1871 Skilling values 16 sk green, perf 14 × 13½. F 2300 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400