11328 objekt hittade, visar sidan 393 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 15015 Sweden Facit 467A used, 1955 Stamp Centenary 25 öre blue. EXCELLENT cancellation VOXNA 5.12.55. (Utrop ca €9 / $10) stämplad 100
Köp Klicka för foto 15016 Sweden Facit 467D1 used, 1955 Stamp Centenary 25 öre blue, corner-cut left and up. EXCELLENT cancellation TORSHÄLLA 25.2.71. (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150
Köp Klicka för foto 15017K Sweden Facit 467D1-D4, DD1-2, HA4 used, 1955 Centenary of the first Swedish postage stamps 25 öre in set of stamps, pairs and slot machine booklets. (8). F 580 (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 15018K Sweden Facit 467DD2 cover, 1955 Stamp Centenary 25 öre blue, pair corner cut down, on cover sent from STOCKHOLM BAN 23.10.60 to Jordan. Arrival pmk´s AMMAN 26.OCT.60 and JERSUALEM 29.OCT.60. Scarce destgination.. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
15019L Sweden Facit 468 cover, 1955 Stamp Centenary 40 öre green, single usage, on aerogram sent from SUNNE 3.7.55 to Brazil. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15020L Sweden Facit 468 cover, 1955 Stamp Centenary 40 öre green, single usage, on aerogram sent from ASARUM 12.12.55 to India. Arrival pmk JUNNORDED DELY. 19.DEC.55. Small tear in the cover. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15021K Sweden Facit 471, 473, 475 cover, 2x3+2x6+2x24 öre on local registered cover cancelled GÖTEBORG 36 15.7.55. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15022 Sweden Facit 471-75 postfrisk, 1955 Stockholmia -55 SET . Sheets 5 ostämplad 9. F 1000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15023 Sweden Facit 471-75 postfrisk, 1955 Stockholmia -55 SET (45). Sheet of 9 stamps with margins from the 5 values. F 1000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15024K Sweden Facit 473, 475 cover, 6+24 öre on cover sent from ÖSTERSUND 12.5.58 to Mölndal. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15025K Sweden Facit 476A cover, 1955 Atterbom 20 öre dark blue, two copies, on aerogram sent from HÄLSINGBORG 4.11.55 to Japan. Arrival pmk TOKYO AMF JAPAN 9.11.1955. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Klicka för foto 15026 Sweden Facit 477 used, 1955 Atterbom 1.40 Kr brown. EXCELLENT cancellation NYBRO 31.1.56. (Utrop ca €9 / $10) stämplad 100 100
Klicka för foto 15027K Sweden Facit 477 cover, 1955 Atterbom 1.40 Kr brown, single usage, on air mail cover sent from STOCKHOLM 6.3.56 to Equador. Scarce destination. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200 200
Köp Klicka för foto 15028K Sweden Facit 480 cover, 1956 Equestrian Olympics 40 öre green, single usage, on aerogram sent from PKP 28.6.56 to Rwanda. Arrival pmk SHANGUGU 5.7.56. Scarce destination.. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
15029K Sweden Facit 482 cover, 40 öre, single usage, on air mail postcard sent from GÖTEBORG 21.12.1956 to Eritrea. Scarce destination. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15030K Sweden Facit 485 cover, 1956 Centennary of Swedish Railways 40 öre orange-yellow, single, usage, on air mail cover with content sent from HULTSFRED 12.12.56 to Rwanda. Arrival pmk SHANGUGU 19.12.56. Forwarded to Belgian Congo. Scarce destinations. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15031L Sweden Facit 486BB cover, 1957 The Sea Rescue Society 30 öre blue, pair, on aerogram sent from UPPSALA 14.8.1966 to Greece. Cancellation PARTI SANS LAISSER ADRESSE. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 15032K Sweden Facit 487, 414A cover, 20+140 öre on air mail cover sent from DROTTNINGHOLM 8.2.1958 to New Zealand. Private arrival pmk´s at back. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15033K Sweden Facit 491 cover, 1958 Sea and Helicopter Mail 40 öre olive-green, single usage, on air mail cover sent from STOCKHOLM 5 28.3.60 to Rhodes, via ATHENA AVIOPN 30.III.60. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15034K Sweden Facit 492A cover, 15 öre, single usage, on address notification cancelled JÄRVA 1.10.58. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150