11281 objekt hittade, visar sidan 375 av 565

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 15435K Sweden Facit 467DD2 cover, 1955 Stamp Centenary 25 öre blue, pair corner cut down, on cover sent from STOCKHOLM BAN 23.10.60 to Jordan. Arrival pmk´s AMMAN 26.OCT.60 and JERSUALEM 29.OCT.60. Scarce destgination.. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
15436K Sweden Facit 468 cover, 1955 Stamp Centenary 40 öre green, single usage, on aerogram sent from SUNNE 3.7.55 to Brazil. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 15437K Sweden Facit 468 cover, 1955 Stamp Centenary 40 öre green, single usage, on aerogram sent from ASARUM 12.12.55 to India. Arrival pmk JUNNORDED DELY. 19.DEC.55. Small tear in the cover. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15438K Sweden Facit 471, 473, 475 cover, 2x3+2x6+2x24 öre on local registered cover cancelled GÖTEBORG 36 15.7.55. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 15439 Sweden Facit 471-75 postfrisk, 1955 Stockholmia -55 SET . Sheets 5 ostämplad 9. F 1000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15440 Sweden Facit 471-75 postfrisk, 1955 Stockholmia -55 SET (45). Sheet of 9 stamps with margins from the 5 values. F 1000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 15441 Sweden Facit 471-75 used, 1955 Stockholmia -55 SET (5). Readable to superb cancellations LULEÅ 2.12.55. F 250 (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150
Köp Klicka för foto 15442K Sweden Facit 473, 475 cover, 6+24 öre on cover sent from ÖSTERSUND 12.5.58 to Mölndal. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 15443K Sweden Facit 476A cover, 1955 Atterbom 20 öre dark blue, two copies, on aerogram sent from HÄLSINGBORG 4.11.55 to Japan. Arrival pmk TOKYO AMF JAPAN 9.11.1955. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 15444 Sweden Facit 479BB used, 1956 Equestrian Olympics 25 öre blue, pair. EXCELLENT cancellations PKP 379 9.5.56. (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150
Köp Klicka för foto 15445K Sweden Facit 480 cover, 1956 Equestrian Olympics 40 öre green, single usage, on aerogram sent from PKP 28.6.56 to Rwanda. Arrival pmk SHANGUGU 5.7.56. Scarce destination.. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
15446K Sweden Facit 482 cover, 40 öre, single usage, on air mail postcard sent from GÖTEBORG 21.12.1956 to Eritrea. Scarce destination. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15447 Sweden Facit 483B used, 1956 Centennary of Swedish Railways 10 öre olive-green, imperf at left. EXCELLENT cancellation VÄXJÖ 1 13.5.57. (Utrop ca €9 / $10) stämplad 100
Köp Klicka för foto 15448K Sweden Facit 485 cover, 1956 Centennary of Swedish Railways 40 öre orange-yellow, single, usage, on air mail cover with content sent from HULTSFRED 12.12.56 to Rwanda. Arrival pmk SHANGUGU 19.12.56. Forwarded to Belgian Congo. Scarce destinations. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15449K Sweden Facit 486BB cover, 1957 The Sea Rescue Society 30 öre blue, pair, on aerogram sent from UPPSALA 14.8.1966 to Greece. Cancellation PARTI SANS LAISSER ADRESSE. (Utrop ca €19 / $20) på brev 200
Köp Klicka för foto 15450K Sweden Facit 487, 414A cover, 20+140 öre on air mail cover sent from DROTTNINGHOLM 8.2.1958 to New Zealand. Private arrival pmk´s at back. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15451K Sweden Facit 491 cover, 1958 Sea and Helicopter Mail 40 öre olive-green, single usage, on air mail cover sent from STOCKHOLM 5 28.3.60 to Rhodes, via ATHENA AVIOPN 30.III.60. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15452K Sweden Facit 492A cover, 15 öre, single usage, on address notification cancelled JÄRVA 1.10.58. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 15453 Sweden Facit 494 used, 1958 World Football Champ. 1,20 Kr blue. EXCELLENT cancellation BODEN 8 11.3.61. (Utrop ca €9 / $10) stämplad 100
Klicka för foto 15454 Sweden Facit 502A used, 1959 Centenary of the Red Cross 30+10 öre red. EXCELLENT cancellation LULEÅ 1 3.8.59. (Utrop ca €14 / $15) stämplad 150 150