12684 objekt hittade, visar sidan 363 av 635

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 13637K Sweden Facit 112, 71, 72 cover, 1916 Landstorm I 10+TIO / 24 öre + 2x1+2 öre on cover sent from HELÅS 24.2.191x to Denmark. The Landstormen stamps were not valid abroad, but the cover is sent without any taxation. Interesting item. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 13638K Sweden Facit 113, 114 etc. cover, Two beautiful registered covers sent with Landstom I, both sent from GÄFLE 13.1.17 to Stockholm. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 13639K Sweden Facit 113, 71 cover, 10+TIO / 30 öre, unvalid usage abroad, together with 1 öre on cover sent from PLK 216C 17.2.1918 to Denmark. Postage due cancellation T and taxed with "20 öre". (Utrop ca €93 / $100) på brev 1000
Köp Klicka för foto 13640 Sweden Facit 115 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 1 öre svart. Fyrblock i nära sned centrering. F 3200 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13641 Sweden Facit 115 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 1 öre svart. Fyrblock. Nära sned centrering. F 3200 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13642 Sweden Facit 115-25 postfrisk, 1916 Landstorm II SET (9) utom 12 och 24 öre. 1 öre med kraftigt spegeltryck. F 6000 (Utrop ca €83 / $93) postfrisk 900
Köp Klicka för foto 13643 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €74 / $82) ostämplad 800
Köp Klicka för foto 13644 Sweden Facit 116, 118 used, 5+FEM/3 and 5+TIO/6 öre on cut piece cancelled with Danish FRA SVERIGE. Scarce. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 13645 Sweden Facit 117 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 5 öre brun. Fyrblock. Nära sned centrering. F 2400 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13646 Sweden Facit 117 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEM / 5 öre brun. Fyrblock. Nära sned centrering. F 2400 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13647 Sweden Facit 119 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEMTON / 12 öre röd. Nioblock. F 8550 (Utrop ca €56 / $62) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 13648 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. Nära sned centrering. F 1800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13649 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. Nära sned centrering. F 1800 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13650 Sweden Facit 120 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+TJUGO / 20 öre blå. Fyrblock. F 1800 (Utrop ca €23 / $26) postfrisk 250
Köp Klicka för foto 13651 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blå/brun. Nära sned centrering. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13652 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blå/brun. Nära sned centrering. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13653 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 13654K Sweden Facit 126 cover, 1916 Landstorm III 7+3 / 5+FEM / 2 öre orange. Two copies together with 1 öre on cover sent from STOCKHOLM 26.11.19 to Söderhamn. F 400 (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 13655 Sweden Facit 126-35 postfrisk, 1916 Landstorm III SET (10). Seven sets. F 5.250 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 13656 Sweden Facit 126-35 postfrisk, 1916 Landstorm III SET (10). F 3000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400