11328 objekt hittade, visar sidan 356 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 14275K Sweden Facit 238 or Scott 237 cover, 5 öre type I on postcard sent from PKXP No x7A 17.12.1933 to Töftedal. F 500 (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14276K Sweden Facit 238, 72, 139, 239A cover, 5 öre type I with EXCELLENT cancellation STOCKHOLM PFFS 6.2.34, together with 2+3+5 öre, on cover with special private label about this unusual stamp. (Utrop ca €37 / $41) på brev 400
Köp Klicka för foto 14277 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 Postsparbanken 50 år SET (4). 14 serier. F 7.000 (Utrop ca €65 / $72) postfrisk 700
Köp Klicka för foto 14278 Sweden Facit 238-39 or Scott 237-38 postfrisk, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank SET (4). 4 sets. F 2.000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14279 Sweden Facit 239A or Scott 238 postfrisk, 1933 Postsparbanken 50 år 5 öre grön typ II, tvåsid. 50 stycken. F 3000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14280K Sweden Facit 239C or Scott 238 cover, 1933 50th Anniversary of the Postal Savings Bank 5 öre green, perf on four sides, on printed matter sent from MALMÖ 24.3.34 to Russia. Arrival pmk at back. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Köp Klicka för foto 14281K Sweden Facit 239C, 235C cover, 2x5+15 öre on cover sent from LANDSKRONA 17.1.34 to India.. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14282K Sweden Facit 240-242 cover, Riksdagen 5–15 öre, different combinations, on three cover sent to Latvia in 1935. (3). (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 14283 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14284 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14285 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14286 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14287 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14288 Sweden Facit 240-45 or Scott 242-47 postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). F 1100 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14289 Sweden Facit 240-45, 245 PI postfrisk, 1935 500th Anniversary of the Parliament SET (9). Incl 240 P I. F 1700 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
14290K Sweden Facit 242A cover, 15 öre on picture postcard (Rättvik) sent from SÄTER LBR 29.6.1935 to Transvaal. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
14291K Sweden Facit 243 or Scott 245 cover, 25 ör eon air mail postcard (Kungl. Slottet) sent from STOCKHOLM 1 22.5.35 to Estonia. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 14292K Sweden Facit 243, 245 cover, 25+60 öre on registered cash on delivery cover sent from STOCKHOLM 8.3.35 to Denmark. One stamp defective. C.O.D. mail sent abroad is scarce. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 14293K Sweden Facit 244 or Scott 246 cover, 35 öre, single usage, on air mail cover sent from LAGMANSHOLM 25.4.35 to Switzerland. (Utrop ca €14 / $15) på brev 150
Köp Klicka för foto 14294K Sweden Facit 245, 240A, 241C cover, 5+10+60 öre on insured cover sent from EDSBRUK 26.7.1937 to Västervik. Weak fold through one stamp. F 650 (Utrop ca €19 / $21) på brev 200