3989 objekt hittade, visar sidan 35 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 15662 Sweden Facit 266-67BC/CB used, 1938 Gustaf V 80 år 5 + 15 öre par 3+4 och 4+3 (4). Breda marginaler. F 1600 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15663 Sweden Facit 266-67BC/CB used, 1938 80th Birthday of King Gustaf V 5 + 15 öre pair 3+4 and 4+3 (4). Wide margins. F 1600 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15664 Sweden Facit 266-67BC/CB used, 1938 80th Birthday of King Gustaf V 5 + 15 öre pair 3+4 and 4+3 (4). Wide margins. 15 öre BC with small damage. F 1600 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Köp Klicka för foto 15665 Sweden Facit 266-67BC/CB used, 1938 Gustaf V 80 år 5 + 15 öre par 3+4 och 4+3 (4). Breda marginaler. F 1600 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
15674K Sweden Facit 267BC, m.fl. cover, 1938 Gustaf V 80 år 15 öre brun, par 3+4, plus 2x5+2x10 öre på rekbrev sänt från STOCKHOLM 7 4.7.38 till Lettland. Ankomststämplat KEMERI LATVIA 6.7.38. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250
Köp Klicka för foto 15688 Sweden Facit 269B or Scott 289a used, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre violet perf on 3 sides imperf left. 16 copies. F 9.600 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15689 Sweden Facit 269B or Scott 289a used, 1939 Gustaf V små siffror, 10 öre violett, tresidig. Nio stycken. F 5.400 (Utrop ca €19 / $21) stämplad 200
Klicka för foto 15696 Sweden Facit 269BC/CB or Scott 280 postfrisk, 1939 Gustaf V small numerals 10 öre pair 3+4 and 4+3. Wide margins. F 2200 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400 400
Köp Klicka för foto 15742 Sweden Facit 273BC1 or Scott 302 postfrisk, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 sides with coloured line in coat lapel. Wide margin. F 1600 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 15743 Sweden Facit 273BC1 or Scott 302 postfrisk, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 sides with coloured line in coat lapel. F 1600 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 15744 Sweden Facit 273BC1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 3+4 sides with coloured line in coat lapel. Wide margins. F 2200 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15749 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 postfrisk, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margin. F 1600 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 15750 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. On papercut. F 2200 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15751 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margin. F 2200 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15752 Sweden Facit 273CB1 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides with coloured line in coat lapel. Wide margins. F 2200 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15754 Sweden Facit 273CB2 or Scott 302 used, 1939 Gustaf V large numerals 10 öre violet, pair perf 4+3 sides without coloured line in coat lapel. Wide margins. YSTAD 19.8.40. F 2200 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Klicka för foto 15802K Sweden Facit 279 cover, 30 öre on cover sent from STOCKHOLM 7.12.41 addressed to USA, with cancel RETOUR EXCHANGE SUSPENDU / UTVÄXLINGEN T.V. INSTÄLLD. (Utrop ca €28 / $32) på brev 300 300
Köp Klicka för foto 15858 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). Five sets. F 4000 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 15859 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). 3 sets. F 2.400 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 15860 Sweden Facit 284-317 postfrisk, 1939 Three Crowns SET (34). 2 sets. F 1600 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300