13156 objekt hittade, visar sidan 341 av 658

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Klicka för foto 14364K Sweden Facit 111, etc cover, 1916 Landstorm I 5+FEM / 3 öre + 5+FEM / 6 öre + 10+TIO / 20 öre, on very beautiful local registered cover sent within STRÖMSTAD 15.8.18. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250 250
Köp Klicka för foto 14365K Sweden Facit 112 cover, 1916 Landstorm I 10+TIO / 24 öre, single usage, on beautiful registered cover sent from MALMÖ 7.12.17 to NORA 8.12.1917. Slightly reduced in size. (Utrop ca €9 / $10) på brev 100
Köp Klicka för foto 14366K Sweden Facit 112, 71, 72 cover, 1916 Landstorm I 10+TIO / 24 öre + 2x1+2 öre on cover sent from HELÅS 24.2.191x to Denmark. The Landstormen stamps were not valid abroad, but the cover is sent without any taxation. Interesting item. (Utrop ca €28 / $31) på brev 300
Klicka för foto 14367K Sweden Facit 113, 114 etc. cover, Two beautiful registered covers sent with Landstom I, both sent from GÄFLE 13.1.17 to Stockholm. (Utrop ca €23 / $26) på brev 250 250
Köp Klicka för foto 14368K Sweden Facit 113, 71 cover, 10+TIO / 30 öre, unvalid usage abroad, together with 1 öre on cover sent from PLK 216C 17.2.1918 to Denmark. Postage due cancellation T and taxed with "20 öre". (Utrop ca €93 / $100) på brev 1000
Köp Klicka för foto 14369 Sweden Facit 114 used, 1916 Landstorm I 10+TIO / 50 öre carmine. EXCELLENT cancellation ALSTAD 20.11.17. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Köp Klicka för foto 14370 Sweden Facit 115 used, 1916 Landstorm II 5+FEM / 1 öre black. EXCELLENT cancellation ÖSTERSUND 18.12.18. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 14371 Sweden Facit 115-25 postfrisk, 1916 Landstorm II SET (9) utom 12 och 24 öre. 1 öre med kraftigt spegeltryck. F 6000 (Utrop ca €84 / $93) postfrisk 900
Köp Klicka för foto 14372 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €75 / $83) ostämplad 800
Köp Klicka för foto 14373 Sweden Facit 115-25 ostämplad, 1916 Landstorm II SET (11). F 3900 (Utrop ca €37 / $41) ostämplad 400
Köp Klicka för foto 14374 Sweden Facit 116, 118 used, 5+FEM/3 and 5+TIO/6 öre on cut piece cancelled with Danish FRA SVERIGE. Scarce. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300
Köp Klicka för foto 14375 Sweden Facit 119 postfrisk, 1916 Landstorm II 5+FEMTON / 12 öre röd. Nioblock. F 8550 (Utrop ca €56 / $62) postfrisk 600
Köp Klicka för foto 14376 Sweden Facit 121 used, 1916 Landstorm II 10+40 / 24 öre lilac. Superb cancellation STOCKHOLM 26.3.18. Scarce stamp in this quality. (Utrop ca €47 / $52) stämplad 500
Köp Klicka för foto 14377 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. Fair centering. F 2000 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 14378 Sweden Facit 124 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. F 2000 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 14379 Sweden Facit 124 used, 1916 Landstorm II 10+NITTIO / 1 kr blue/brown. EXCELLENT cancellation ÖSTERSUND 18.12.18. F 3500 (Utrop ca €190 / $210) stämplad 2000
Köp Klicka för foto 14380 Sweden Facit 125 postfrisk, 1916 Landstorm II 10+4,90 / 5 kr blue. Good centering. F 1800 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 14381 Sweden Facit 125 used, 1916 Landstorm II 10+4,90 / 5 kr blue. Superb cancellation STOCKHOLM 10.10.18. F 3000 (Utrop ca €140 / $160) stämplad 1500
Köp Klicka för foto 14382K Sweden Facit 126 cover, 1916 Landstorm III 7+3 / 5+FEM / 2 öre orange. Two copies together with 1 öre on cover sent from STOCKHOLM 26.11.19 to Söderhamn. F 400 (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 14383 Sweden Facit 126-35 used, 1916 Landstorm III SET (10). 16 sets in sheets of four. F < 2.400 (Utrop ca €37 / $41) stämplad 400