12953 objekt hittade, visar sidan 34 av 648

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp 674SG Greenland Cover collection. Cancellations on covers, incl special cancellations, and some FDCs in eight albums. Also some stamps and souvenir sheets stämplad. Approx. 16 kg. (Utrop ca €44 / $49) på brev 500
675P Schleswig postfrisk/ostämplad/stämplad. Accumulation F 1-28. (200) (Utrop ca €44 / $49) postfrisk/ostämplad/stämplad 500 500
Köp Klicka för foto 676 Iceland Facit 3 or AFA 3 or Scott 3 ostämplad, 1873 Skilding values 8 sk brown, perf 14 × 13½. F 2800 (Utrop ca €44 / $49) ostämplad 500
677 Utgår
Klicka för foto 678 Iceland Facit 75 or AFA 47 or Scott 44 ostämplad, 1904 Christian IX 5 Kr grey/red-brown. Perfect centering. F 1200 (Utrop ca €35 / $39) ostämplad 400 600
Köp Klicka för foto 679 Iceland Facit 78 or AFA 50 or Scott 73 used, 1907 Two Kings 4 aur red/grey, watermark crown. Watermark turned. Not in Facit. Fair centering. (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp Klicka för foto 680 Iceland Facit 79 or AFA 51 or Scott 74 used, 1907 Two Kings 5 aur green, watermark crown. Watermark with part of two crowns. Not in Facit. (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 681 Iceland Facit 81 or AFA 53 or Scott 76 used, 1907 Two Kings 10 aur red, watermark crown. Watermark with part of two crowns. Not in Facit. (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 682 Iceland Facit 86 or AFA 58 or Scott 81 used, 1907 Two Kings 40 aur lilac/red-lilac, watermark crown. Watermark turned. Not in Facit. Good centering. (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Klicka för foto 683 Iceland Facit 107 or AFA 141 or Scott 143 postfrisk, 1930 Surcharge on Two kings 10/5 Kr blue-grey/brown. Nice well-centered copy. F 9500 (Utrop ca €88 / $97) postfrisk 1000 1000
Klicka för foto 684 Iceland Facit 120 or AFA 75 or Scott 98 ostämplad/stämplad, 1912 King Frederik VIII 5 Kr brown, and official stamp 1873 Number in frame 8 sk lilac, perf 14 × 13½. F 12000 (Utrop ca €27 / $29) ostämplad/stämplad 300 400
Köp Klicka för foto 685 Iceland Facit 121 or AFA 120 or Scott 149 used, 1926 Surcharge 2 Kr / 25 aur orange. Fair centering. F 1200 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Klicka för foto 686 Iceland Facit 124-44 or AFA 83-103 ostämplad, 1920 King Christian X SET thin, broken lines (21). F 7500 (Utrop ca €27 / $29) ostämplad 300 550
Köp Klicka för foto 687 Iceland Facit 124-44 or AFA 83-103 used, 1920 King Christian X SET thin, broken lines (21). F 1600 (Utrop ca €35 / $39) stämplad 400
Köp Klicka för foto 688 Iceland Facit 133 or AFA 90 postfrisk, 1920 King Christian X 15 aur violet thin, broken lines. Fair centering. F 1700 (Utrop ca €35 / $39) postfrisk 400
Köp Klicka för foto 689 Iceland Facit 163 or AFA 148 used, 1931 "Zeppelin 1931" overprint 1 Kr blue/brown. Fair centering. F 1000 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300
Köp 690 Iceland Facit 173-88 or AFA 125-40 ostämplad, 1930 The Parliament SET (16). F 2700 (Utrop ca €44 / $49) ostämplad 500
Köp Klicka för foto 691 Iceland Facit 189-93 or AFA 142-46 ostämplad, 1930 The Parliament. Air mail SET (5). F 1700 (Utrop ca €35 / $39) ostämplad 400
Klicka för foto 692 Iceland Facit 255 or AFA 209 used, 1939 New York World Fair 2 Kr grey. Fair centering. F 1300 (Utrop ca €27 / $29) stämplad 300 300
Klicka för foto 693 Iceland Facit Official Tj9 or AFA 8 postfrisk, 1894 Coat-of-Arms 50 aur lilac, perf 14 × 13½. F 2500 (Utrop ca €27 / $29) postfrisk 300 300