9984 objekt hittade, visar sidan 331 av 500

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

16601K Sweden Facit 468 cover, 1955 Stamp Centenary 40 öre green, single usage, on aerogram sent from SUNNE 3.7.55 to Brazil. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16602K Sweden Facit 468 cover, 1955 Stamp Centenary 40 öre green, single usage, on aerogram sent from ASARUM 12.12.55 to India. Arrival pmk JUNNORDED DELY. 19.DEC.55. Small tear in the cover. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 16603 Sweden Facit 471 used, 1955 Stockholmia-55 3 öre green. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 13.11.57. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16604 Sweden Facit 471-75 postfrisk, 1955 Stockholmia -55 SET . Five sheets of nine stamps. F 1000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 16605 Sweden Facit 471-75 postfrisk, 1955 Stockholmia -55 SET (45). Sheet of nine stamps with margins from the five values. F 1000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300
Köp Klicka för foto 16606 Sweden Facit 472 used, 1955 Stockholmia-55 4 öre blue. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 30.8.55. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16607K Sweden Facit 473, 475 cover, 6+24 öre on cover sent from ÖSTERSUND 12.5.58 to Mölndal. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16608 Sweden Facit 474 used, 1955 Stockholmia-55 8 öre yellow. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 30.8.55. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16609 Sweden Facit 475 used, 1955 Stockholmia-55 24 öre red. EXCELLENT cancellation STOCKHOLM 30.8.55. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150
Köp Klicka för foto 16610K Sweden Facit 476A cover, 1955 Atterbom 20 öre dark blue, two copies, on aerogram sent from HÄLSINGBORG 4.11.55 to Japan. Arrival pmk TOKYO AMF JAPAN 9.11.1955. (Utrop ca €9 / $11) på brev 100
Köp Klicka för foto 16611 Sweden Facit 477 used, 1955 Atterbom 1.40 Kr brown. EXCELLENT cancellation TJÄLLMO 28.9.56. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
Köp Klicka för foto 16612K Sweden Facit 480 cover, 1956 Equestrian Olympics 40 öre green, single usage, on aerogram sent from PKP 28.6.56 to Rwanda. Arrival pmk SHANGUGU 5.7.56. Scarce destination.. (Utrop ca €9 / $11) på brev 100
16613K Sweden Facit 482 cover, 40 öre, single usage, on air mail postcard sent from GÖTEBORG 21.12.1956 to Eritrea. Scarce destination. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 16614 Sweden Facit 483A used, 1956 Centennary of Swedish Railways 10 öre olive-green. EXCELLENT cancellation VISBY 1 18.12.56. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
Köp Klicka för foto 16615 Sweden Facit 483B used, 1956 Centennary of Swedish Railways 10 öre olive-green. EXCELLENT cancellation UMEÅ 1 10.9.59. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
Köp Klicka för foto 16616K Sweden Facit 485 cover, 1956 Centennary of Swedish Railways 40 öre orange-yellow, single, usage, on air mail cover with content sent from HULTSFRED 12.12.56 to Rwanda. Arrival pmk SHANGUGU 19.12.56. Forwarded to Belgian Congo. Scarce destinations. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 16617K Sweden Facit 486BB cover, 1957 The Sea Rescue Society 30 öre blue, pair, on aerogram sent from UPPSALA 14.8.1966 to Greece. Cancellation PARTI SANS LAISSER ADRESSE. (Utrop ca €19 / $21) på brev 200
Köp Klicka för foto 16618K Sweden Facit 487, 414A cover, 20+140 öre on air mail cover sent from DROTTNINGHOLM 8.2.1958 to New Zealand. Private arrival pmk´s at back. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150
Köp Klicka för foto 16619 Sweden Facit 488A used, 1958 Sea and Helicopter Mail 30 öre blue. EXCELLENT cancellation HYSSNA 2.6.58. (Utrop ca €9 / $11) stämplad 100
Köp Klicka för foto 16620K Sweden Facit 491 cover, 1958 Sea and Helicopter Mail 40 öre olive-green, single usage, on air mail cover sent from STOCKHOLM 5 28.3.60 to Rhodes, via ATHENA AVIOPN 30.III.60. (Utrop ca €14 / $16) på brev 150