11328 objekt hittade, visar sidan 33 av 567

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

3649 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 3650 Sweden Facit Military M1 cover, 1929 Small National Coat of Arms. On letter dated under manooevres MIDSOMMARKRANSEN 28.9.29. Cut into disign. F 2500 (Utrop ca €46 / $52) på brev 500 500
3651P Sweden Facit Revenue Dubbel beläggningsstämpel used, Legal document (testamente) from 1872 with several charta sigillata (documentary stamps, part one, several 100 Rdr). Please see scans at www.philea.se. (Utrop ca €28 / $31) stämplad 300 300
3652 Överflyttad till kommande auktion
3653K Sweden Local Uppsala H2 postfrisk, 8 öre. Five booklets with 100 stamps in each. (Utrop ca €46 / $52) postfrisk 500 500
3654 Överflyttad till kommande auktion
3655K Sweden Local Uppsala H4 postfrisk, 4 öre. Five booklets with 100 stamps in each. (Utrop ca €56 / $62) postfrisk 600 600
Klicka för foto 3656K Sweden Facit Booklet H33BC postfrisk, 1938 Emanuel Swedenborg 20 × 10 öre violet, perf on three and four sides. Two booklets (perf BC + CB) with different shades on the covers. Fine condition. F 3500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Klicka för foto 3657K Sweden Facit Booklet H34BC postfrisk, 1938 New Sweden 18 × 5 öre green, perf on 3+4 sides. Two booklets (perf BC + CB), The "BC booklet" with a part of a cylinder digit. The "CB booklet" with control number. Fine condition. F 4450 (Utrop ca €37 / $41) postfrisk 400 400
3658 Överflyttad till kommande auktion
3659 Överflyttad till kommande auktion
3660 Överflyttad till kommande auktion
3661 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 3662 Sweden Facit Booklet H41B CC postfrisk, Linné, 15 öre. Very fine condition. F 6500 (Utrop ca €56 / $62) postfrisk 600 1200
3663 Överflyttad till kommande auktion
3664 Överflyttad till kommande auktion
Klicka för foto 3665K Sweden Facit Booklet H143A postfrisk, 1961 Picture on Stone 20 × 10 Kr lilac-brown, narrow crown and ink-filled posthorn on cover. Very fine condition. F 11000 (Utrop ca €140 / $150) postfrisk 1500 2200
Klicka för foto 3666 Sweden Facit Booklet H211 postfrisk, 1968 Picture on Stone 10 × 10 Kr lilac-brown. F 1200 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Klicka för foto 3667 Sweden Facit Booklet H211B postfrisk, 1968 Picture on Stone 10 × 10 Kr lilac-brown, “Motivet hämtat” on side 2. H 211B R. F 3500 (Utrop ca €28 / $31) postfrisk 300 300
Köp Klicka för foto 3668K Sweden Facit Slot-machine booklet HA1R postfrisk, 1954 Gustaf VI Adolf type I 25 öre blue, normal mounting. Also HA1O (F750). F 2600 (Utrop ca €46 / $52) postfrisk 500