3989 objekt hittade, visar sidan 30 av 200

Köp Foto Lot Beskrivning Status Utrop

Köp Klicka för foto 15374 Sweden Facit 197cxz or Scott 198 used, 10 öre green with watermark lines + KPV. Fair centering. F 1700 (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15375 Sweden Facit 197cxz or Scott 198 used, 10 öre grön med vm linjer + KPV. Medelgod centrering. F 1700 (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250
Klicka för foto 15388 Sweden Facit 201a or Scott 202 used, 30 öre dark blue. Superb cancellation SALTSJÖBADEN 6.11.24. (Utrop ca €23 / $26) stämplad 250 250
Köp Klicka för foto 15389 Sweden Facit 201b or Scott 202a used, 30 öre greenish blue. Good centering. F 1200 (Utrop ca €28 / $32) stämplad 300
Klicka för foto 15397K Sweden Facit 205 or Scott 206 cover, 50 öre on air mail cover "Stockholm–Berlin" sent from STOCKHOLM 18.8.24 to Germany.. (Utrop ca €47 / $53) på brev 500 500
Klicka för foto 15401 Sweden Facit 207 or Scott 208 used, 80 öre blue-green. Beautiful cancellation HJO 6.12.24. (Utrop ca €14 / $16) stämplad 150 150
Köp Klicka för foto 15409 Sweden Facit 211-23 used, SET of twelve stamps 10 öre–1 kr incl. 10 öre cx. Somewhat mixed quality. F 5030 (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500
Köp Klicka för foto 15410 Sweden Facit 211-24 used, SET (14) except 5 kr. (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400
Köp Klicka för foto 15411 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 postfrisk, 5 öre - 1 kr inkl 5 öre cx. Blandad kvalitet. F 5.900 (Utrop ca €75 / $84) postfrisk 800
Köp Klicka för foto 15412 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 ostämplad, SET (17) including 212cx+ 216b. 5 kr with uneven perforation on top. F 6.330 (Utrop ca €110 / $130) ostämplad 1200
Köp Klicka för foto 15413 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (17) incl 212cx and 216b. F 7100 (Utrop ca €130 / $150) stämplad 1400
Köp Klicka för foto 15414 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (17) incl F 212cx + 216b. F 7.100 (Utrop ca €110 / $130) stämplad 1200
Köp Klicka för foto 15415 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (17) incl F 212CX and 216B. F 7.100 (Utrop ca €110 / $130) stämplad 1200
Köp Klicka för foto 15416 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (16) incl 212cx. F 6600 (Utrop ca €110 / $130) stämplad 1200
Köp Klicka för foto 15417 Sweden Facit 211-25 or Scott 213-27 used, SET (16) incl 212cx. F 6.600 (Utrop ca €110 / $130) stämplad 1200
Klicka för foto 15421 Sweden Facit 212cxz or Scott 228 postfrisk, 10 öre grön, vm linjer + KPV. 4-block. God centrering, tee pat korta tänder. F 4000 (Utrop ca €28 / $32) postfrisk 300 300
Klicka för foto 15446 Sweden Facit 223 or Scott 225 used, 1 Kr green. Superb–EXCELLENT cancellation RÄTTVIK 12.12.24. F 800 (Utrop ca €47 / $53) stämplad 500 500
Klicka för foto 15450 Sweden Facit 224 or Scott 226 used, 2 Kr red. Superb cancellation FRITSLA 19.11.24. (Utrop ca €38 / $42) stämplad 400 400
Köp Klicka för foto 15452 Sweden Facit 225 or Scott 227 ostämplad, 5 Kr blå. Påverkad gummering. God centrering. F 5000 (Utrop ca €28 / $32) ostämplad 300
Köp Klicka för foto 15453 Sweden Facit 226-30 postfrisk, 1928 70th Birthday of King Gustaf V SET (5). 8 sets. F 1840 (Utrop ca €38 / $42) postfrisk 400